Religijų simboliai ir jų reikšmė


Heksagrama zvaigzde. Prajana reiksme. Om simbolis. Induizmo religijos simboliai ir jų reikšmės.

Simbolis. ką jis reiškia ? SIMBOLIAI Krikščionybės Islamo Induizmo Budizmo Judaizmo. Krikščionybė. Kryžius – figūra sudaryta iš dviejų susikertančių tiesių. Sekantis svarbus krikščionybės simbolis – balandis. Žuvis - vienas iš seniausių krikščionybės simbolių. Islamas. ŽVAIGŽDĖ IR MĖNULIS. Žmonėms, gyvenantiems dykumose. Fatimos ranka - penki islamo stulpai. Šachadas – musulmonų tikėjimo išpažinimas. Induizmas. Om yra viena. Budizmas. Budizmo simbolis – Dharmačakra arba dharmos ratas. Judaizmas. Dovydo žvaigždė.


Šachadas – musulmonų tikėjimo išpažinimas. 2. Salatas - kanoninė malda. 3. Zakatas - pašalpa vargšams. 4. Saumas - pasninkas per ramadaną. 5. Hadžas - piligriminė kelionė į Meką.

Om yra viena iš pagrindinių mantrų, simbolizuojanti keturias žmogaus sąmonės būsenas: Vaishvanara- budrumo būklė, kuri yra koncentruota į išorinį pasaulį. Ši būklė yra simbolio apačioje ( trejeto apatinė dalis). Taijasa – sapnų būklė, kuri koncentruota į vidines mintis. Miegančioji sąmonės būklė yra kaip  garbana prisijungusi prie „trejeto“(trejeto šone).  Prajna - gilaus miego būsena arba gili meditacija. Ši būklė yra trejeto viršuje. Turiya – Mandukya Upanishad tekstuose rašoma: „ Turiya <...>Neapibūdinama. Tyra, vienetinė sąmonė. Tai neapsakoma ramybė, aukščiausiasis gėris.“ (simbolyje ji yra taškas, atsiskyręs nuo trejeto).

Dovydo žvaigždė arba Dovydo skydas - šešiakampė žvaigždė, heksagrama. simbolizuoja žydų tautą. Šis ženklas simbolizuoja pasaulio sutvėrimą (6 pasaulio tvėrimo dienos ir 7-oji - šabas). Du trikampiai - dvi kryptys. Smaigalys viršuje reiškia Aukščiausiąjį ir tai, kad jis vienintelis. Į kairę ir dešinę nuo jo atsiskyrę taškai reiškia Gėrį ir Blogį. Kitas trikampis nusako žmogaus tikslą - harmoningai sujungti savyje pasaulio "kairiąją" ir "dešiniąją" puses.

  • MS PowerPoint 700 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (504 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Religijų simboliai ir jų reikšmė
    10 - 2 balsai (-ų)
Religijų simboliai ir jų reikšmė. (2017 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/religiju-simboliai-ir-ju-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 19 d. 17:56
×