Relinės apsaugos mikroprocesoriniai įtaisai ir nuotolinis valdymas referatas


Įvadas. Bendrosios žinios apie AKĮ. AKĮ įtaisų struktura. Perdavimo tinklo linijų AKĮ. Linijos su dvipusiu maitinimu AKĮ su įtampų kontrole. Nesinchroninis AKĮ. Greitas AKĮ. Skaitmeniniai relinės priešavarinės automatikos įtaisai. Skaitmeninės priešavarinės automatikos įtaisų realizavimo galimybės. Skaitmeniniai reguliavimo automatikos įtaisai apsaugantys OL nuo avarinių situacijų. Išvados. Naudota literatūra.


Automatinis kartotinis įjungimas (AKĮ) - tai greitas relinės apsaugos išjungtų elektros sistemos objektų (linijų) įjungimas vykdomas specialiais įtaisais nedalyvaujant operatoriui.

Dažniausiai AKĮ naudojami oro elektros linijoms, nes buvo pastebėta, kad daugelis jų gedimo priežasčių savaime išnyksta trumpam nutraukus įtampą. Tai atmosferinių viršįtampių sukelti oro izoliacijos tarp laidų (ar laido ir žemės) pramušimai, medžių prisilietimai, įvairių daiktų užmetimai, didelių gabaritų mobilių mechanizmų prisilietimai, paukščių nutūpimai ant laidų ir kt. Po trumpos pauzės įjungus relinės apsaugos išjungtą liniją gedimas išnyksta ir daugeliu atvejų toliau tęsimas elektros energijos tiekimas. Tą patį galima pasakyti apie relinės apsaugos klaidingai išjungtas linijas, kurių galimybė vykdyti savo funkcijas po įjungimo yra labai tikėtina. Jei gedimo priežastis neišnyksta liniją vėl išjungia relinė apsauga.

AKĮ gali būti naudojamas ne tiktai oro linijoms bet ir kabelių linijoms, pastočių šynoms, kai kuriems transformatoriams (dažniausiai skirstomojo tinklo) ir elektros varikiams pagrindžiant jų panaudojimo tikslingumą.

AKĮ vadinamas sėkmingu. kai po įjungimo linija (objektas) lieka toliau veikti (gedimo priežastis savaime išnyko). AKĮ vadinamas nesėkmingu, kai po įjungimo liniją išjungia relinė apsauga (gedimo priežastis neišnyko yra pastovus gedimas). Oro linijų sėkmingų ijungimų tikimybė yra 75-85%: kabelių linijų. šynų ir transformatorių - 50 %. Sėkmingų įjungimų periodas kinta nuo 0.5 metų (oro linijoms) iki 15 metų (kabelių linijoms. šynoms ir transformatoriams).

Kad AKĮ būtų sėkmingas. linija tam tikrą laikotarpį būtų be įtampos. Elektros lanko užgesimo trukmė priklauso nuo įtampos ir kinta nuo 0.15 s iki 0,3 s. Todėl kartotinio įjungimo trukmė turi būti didesnė už nurodytus skaičius. Taip pat reikia atsižvelgti į jungtuvo įjungimo galimybes po išjungimo (gali buti reikalinga pauzė tarp jungtuvo išjungimo ir įjungimo)

AKĮ gali veikti vieną kartą (vienkarčiai AKĮ įtaisai) ar keletą kartų (iki 5 kartų daugiakarčiai AKĮ įtaisai). Vienkarčiai AKĮ įtaisai dažniausiai naudojami perdavimo tinkluose. AKĮ kartotinumo didinimas sėkmingo įjungimo tikimybę padidina palyginti nedaug ( 10 - 15 %). bet padeda atkurti elektros tiekimą didesniam elektros vartotojų skaičiui, kurie prijungti prie skirstomųjų tinklų. Kiekvieno sekančio AKĮ įjungimo trukmė yra didinama.

Dažniausiai naudojami trifaziai AKĮ įtaisai, kadangi linijos valdomos trifaziais jungtuvais ir relinė apsauga daugeliu atvejų išjungia visas tris linijos fazes nepriklausomai nuo to ar TJ buvo vienfazis, ar dvifazis, ar trifazis. Perdavimo tinklo linijose su įžeminta neutrale (110- 330 kV) gali būti taikomas vienos fazės išjungimas atsiradus vienfaziam TJ ir tokiu atveju tikslinga naudoti vienfazis AKĮ.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 432 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2331 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Relinės apsaugos mikroprocesoriniai įtaisai ir nuotolinis valdymas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Relinės apsaugos mikroprocesoriniai įtaisai ir nuotolinis valdymas referatas . (2017 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/relines-apsaugos-mikroprocesoriniai-itaisai-ir-nuotolinis-valdymas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 15:00
×