Reljefo įtaka Telšių rajono turistiniam patrauklumui


Telsiu kalnai. Reljefas lietuvoje. Telsiu rajono kalnai. Telsiu reljefas. Telšių reljefo forma. Reljefo įtaka verslui. Telsiu miesto kalnai. Telsiu rajone gausu. Telsiu miesto reljefas. Telsiu apskrities reljefas.

Įvadas. Pagrindiniai reljefo bruožai lietuvoje. Tyrimo metodai. Reljefas. Jo apibrėžimas, savybės ir parametrai. Lietuvos reljefo savybės. Pagrindinių tyrimo metodų aprašymas. Reljiefo įtakos telšių rajono turistiniam patrauklumui tyrimas. Bendras telšių rajono reljefo aprašymas. Telšių rajono reljefo savybės. Telšių rajono kalvų pritaikymo aktyviam turizmui, apylinkių apžvalgai ir renginių organizavimui galimybės. Telšių rajono infrastruktūros būklė šalia daugiausiai turistų pritraukiančių kalvų. Kalvoto telšių rajono reljefo ir sezoniškumo turizmo versle santykis. Rezultatai. Literatūros sąrašas. Priedai.

2 telšių rajono kalvų pritaikymo aktyviam turizmui, apylinkių apžvalgai ir renginių organizavimui galimybės . kalvovienas iš svarbiausių turizmo išteklių visame pasaulyje yra reljefas. Kalnų kurortai mažai tenusileidžia vandens kurortams ir turi privalumą, kad juose nėra sezoniškumo. Žiemą turistai į kalnus vyksta užsiimti žiemos sportu, o vasarą grožisi gamta, užsiiminėja alpinizmu ir kitokia aktyvia veikla. Kalnų kurortai pasaulyje yra plačiai paplitę ir mažai nusileidžia vandens kurortams. Tačiau tam reikia kalnuoto reljefo, kuriuo džiaugtis gali ne visos pasaulio valstybės.

Nors Lietuvos reljefas nėra pakankamai banguotas kurti kalnų kurortus, tačiau kalvotos aukštumos gali būti pritaikytos turizmui. Lietuvoje yra įrengtos slidinėjimo trasos, vasaros rogučių trasa, ant gražesnių kalvų apylinkių apžvalgos aikštelės. Vieni Lietuvos rajonai savo reljefo savybes, kaip turizmui patrauklų išteklį, išnaudoja labiau, kiti mažiau.

Telšių rajonas yra žemaičių aukštumoje ir turi nemažai turistams patrauklių reljefo savybių. Netgi telšių miestas garsėja tuo, kad yra pastatytas ant septynių kalvų. Šis miestas turistams siūlo nemažai ekskursijų po savo apylinkių gamtos ir kultūros pavetelšių rajono reljefu pasinaudoja įvaitelšių rajono kalvos gali būti pritaikytos aktyviam turizmui, apylinkių apžvalgai ir reišsiaiškinti ar telšių rajono kalvos gali būti pritaikytos aktyviam turizmui, apylinkių apžvalgai ir renginių organizavimui. Teorinėje dalyje bus apžvelgiamas reljefas, kaip tyriamasis objektas, išaiškinamos jo savybės ir parametrai Lietuvoje ir telšių rajone. Taip pat šioje dalyje apžvelgiami typasaulyje gausu įvairių reljefo formų. Vienur vyrauja kalnai ir dideli kontrastai, kitur driekiasi lygumos. Taip yra todėl kad žemėje reljefas formavosi milijonus metų ir tebesiformuoja dabar. Reljefo būklė labai priklauso nuo geografinės padėties. Šiuo metu reljefas labiausiai kinta seisminėse zonose, dyla sraunių upių krantai. Lietuva yra lygumų kraštas, žvelgiant į gamtinį pasaulio žemėlapį ji teturi vieną žalią spalvą, žyminčią žemumą. Tačiau ar tikrai šis kraštas neturi saureljefas - žemės paviršiaus formų visuma: kalnai, aukštumos, plokščiakalniai, plynaukštės, kalvos, lygumos, žemumos, slėniai, griovos, daubos ir kt. Lietuvoje aptinkamos ne visos reljefo formos. Čia reljefo formavimuisi didelę įtaką turėjo paskutinysis apledėjimas prieš 15 – 18 tūkst. M.

  • Microsoft Word 4236 KB
  • 2012 m.
  • 28 puslapiai (4382 žodžiai)
  • Universitetas
  • Reljefo įtaka Telšių rajono turistiniam patrauklumui
    10 - 2 balsai (-ų)
Reljefo įtaka Telšių rajono turistiniam patrauklumui. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/reljefo-itaka-telsiu-rajono-turistiniam-patrauklumui.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo