Reljefo vaizdavimas planuose


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Horizontalių savybės. Reljefo vaizdavimas. Reljefo formos. Reljefo vaizdavimas horizontalėmis. Horizontalių savybės. Išvados. Literatūros sarašas.


Pirmoji horizontalių savybė: jei atstumai tarp taškų, esančių, gretimose plano horizontalėse, yra lygūs, tai lygūs ir tuos taškus jungiančių linijų polinkio kampai.

Antroji horizontalių savybė: trumpiausią atstumą tarp gretimų plano horizontalių atitinka vietovės linija, turinti didžiausią polinkio kampą (arba didžiausią šlaito nuolydį parodo linija, kuri statmena horizontalėms).

Vienos horizontalės visų taškų altitudėms būdinga tai, kad jos visada yra vienodos, Plano ribose užsidarančios horizontalės vaizduoja kalną arba daubą. Kadangi fizinis Žemės paviršius yra iškilęs aukščiau jūros lygio, tai visos- horizontalės yra uždaros kreivės. Jei plane kai kurios iš jų neužsidaro, tai tik todėl, kad jame atvaizduota nedidelė vietovės dalis. Horizontalės plane neturi kryž iuotis (kirstis). Vandentakos ir vandenskyros linijos eina horizontalėms statmena kryptimi. Pasvirusios plokštumos horizontalės tarpusavy yra lygiagrečios tiesės.

Pagal užrašytas taškų altitudžių reikšmes sunku suvokti reljefą -vietovės nelygumų visumą. Kad planą su jame pavaizduotu reljefu būtų galima panaudoti įvairiems uždaviniams spręsti, jis turi būti sudarytas taip, kad rodytų vietovės nuolydį, nuolydžio kryptį bei didumą ir jame būtų galima nustatyti bet kurių taškų aukščius (altitudes). Reljefas dažniausiai vaizduojamas horizontalėmis - tarp dviejų taškų su žinomais aukščiais randami papildomi taškai, per kuriuos turi eiti horizontalės.

Atstumas tarp tų plokštumų svambalo linijos kryptimi pasirenkamas pastovus ir vadinamas horizontalių (reljefo) laiptu. Reljefo laipto dydis priklauso nuo plano mastelio ir reljefo pobūdžio. Horizontalių laipto dydį apytikriai galima apskaičiuoti pagal formulę: h = arib –M.

  • Geodezija Referatas
  • Microsoft Word 975 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1292 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Reljefo vaizdavimas planuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Reljefo vaizdavimas planuose. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/reljefo-vaizdavimas-planuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 21:40
×