Remdamiesi 2 - 3 kūriniais aptarkite, kokios kartų problemos atskleidžiamos paauglių literatūroje kalbėjimas (2)


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018.

Remdamiesi 2-3 kūriniais aptarkite, kokios kartų problemos atskleidžiamos paauglių literatūroje. (Selma Lagerliof; Sue Towsend).


Karta – tai tuo pačiu laiku gyvenančių artimo amžiaus žmonių grupė. Skirtingoms kartoms priklauso seneliai, tėvai ir jų vaikai. Dėl gyvenimo skirtinguose amžiaus tarpsniuose, auklėjimo skiriasi žmonių vertybės, mąstysena, pasaulėžiūra. Todėl tarp kartų atsiranda įvairių nesutarimų ir ginčų. Tikriausiai visi sutiktų, kad dažniausiai jie kyla tarp vaikų ir jų tėvų. Ypač aršūs konfliktai būna vaiko paauglystės metais, tuo laiku, kai vaikui norisi laisvės ir savarankiškumo, kai formuojasi jo asmenybė ir pasaulėžiūra. Todėl natūralu, kad kartų problemos plačiai aprašomos būtent paauglių literatūroje. Jas šiandien ir aptarsiu.

Pernelyg stiprus tėvų prisirišimas prie savo atžalų yra visais laikais aktuali problema. Tėtis ir mama taip myli savo mažąjį vaikelį, kad nepakelia net minties apie jo savarankiškumą ar išvykimą. Tokia situacija susiklostė ir švedų rašytojos, Nobelio premijos laureatės, Selmos Lagerliof romane „Portugalijos karalius“ – paskutiniame jos dideliame kūrinyje. Pagrindinis knygos veikėjas Janas Andersonas vedė tik tam, kad nereikėtų dirbti pas Eriką, nemėgo net minties, kad jam gims kūdikis. Tačiau viskas pasikeitė jam pamačius dukrytę.

Remdamiesi 2 - 3 kūriniais aptarkite, kokios kartų problemos atskleidžiamos paauglių literatūroje kalbėjimas (2). (2017 m. Liepos 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/remdamiesi-2-3-kuriniais-aptarkite-kokios-kartu-problemos-atskleidziamos-paaugliu-literaturoje-kalbejimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 05:57