Remdamiesi rašytojų interviu aptarkite, kas rašytojus skatina kurti - kalbėjimo potemė


Remdamiesi rašytojų interviu aptarkite, kas rašytojus skatina kurti - kalbėjimo potemė. Dostojevskis. Mantvydas Leknickas. Romualdas Granauskas. Šaltiniai.


Poetas Mantvydas Leknickas pasakoja rašyti pradėjęs dar vaikystėje – labai mėgdavo užsiimti kūrybinėmis užduotimis. Dar būdamas paauglys mėgino rašyti knygą. Kurti pradėjo todėl, kad, kaip jis sako, ,,Tiesiog negaliu nerašyti‘‘. Mantvydo viduje nuolat kyla įvairios audros, kurias nuraminti gali tik paimdamas rašiklį. Kūryba šiandien jam yra gyvenimo būdas ir niekas neteikia tokios palaimos, kaip rašymas. Pats Lekncikas sako, kad stengiasi nesilaikyti jokių taisyklių, rašo taip, kaip jam patinka, nemėgsta įsprausti savęs į rėmus. Įkvėpimo semiasi iš kasdienybės; neretai tekstas gimsta iš visai nepažįstamo žmogaus eisenos, rankų judesių, kvepalų aromato bei kitų kasdienių detalių, į kurias paprastai dauguma nekreipia dėmesio.

Kaip ir pastebėjome talentą rašyti kūrėjai savyje pastebi dar vaikystėje, o paskatos pradėti kurti gali būti labai įvairios, vieniems tai susižavėjimas knygomis, kitiems savęs ieškojimas, fantazijų atskleidimas popieriuje. Romanuose, prozoje, eilėraščių posmuose galime įžvelgti gyvenimiškas istorijas, išgyventus jausmus ir patyrimus, kartais galbūt tikrai kyla klausimas, iš kur rašytojas semiasi idėjų savo kūrybai, kas skatina kurti. Atsakymus į šiuos klausimus išties sunku rasti, net literatūros tyrinėtojams, o man atrodo, kad ne rašytojas randa įkvėpimą, o įkvėpimas rašytoją, juk dažnai girdime, kaip mintys peraugusios į kūrinį užplūsta rašytojus netikėtai, nesirinkdamos vietos ar valandos.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (776 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ernesta
  • Remdamiesi rašytojų interviu aptarkite, kas rašytojus skatina kurti - kalbėjimo potemė
    10 - 2 balsai (-ų)
Remdamiesi rašytojų interviu aptarkite, kas rašytojus skatina kurti - kalbėjimo potemė. (2018 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/remdamiesi-rasytoju-interviu-aptarkite-kas-rasytojus-skatina-kurti-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 09:46
×