Renesansas Europoje skaidrės


Renesansas Europoje xiv-xvia. Įvadas. Atgimimo epocha. Sandro Botičelio kūrinys ,,Veneros gimimas‘‘. Renesanso židiniai. Naujoji pasaulėžiūra. Humanistai. Didieji geografiniai atradimai. Kristupas Kolumbas - Vaskas da Gama - Fernandas Magelanas. Pažangos amžius. Torunėje Šiaurės Lenkijoje. Spausdinimo presas. 1398m. gimimo Vokietijos miesto Mainco gyventojas,. Johanas Gutenbergas ir jo spausdinimo presas. Pažinimo link. Leonardas da Vinčis. Išvada.

Sparčiai augančioje ir turtėjančioje Florencijoje jau XIIIa. pab. buriasi šalies intelektualai ir menininkai; vėliau išpopuliarėja humanistų rateliai – savotiški švietimo židiniai, telkiantys labiausiai išsilavinusius savo amžiaus žmones. Kartu su rateliais, pradėjo plisti mecenatystė. Italų dvaro gyvenimas buvo neįsivaizduojamas be inžinierių ir architektų, knygų perrašinėtojų, muzikantų ir skaitovų, mokytojų humanistų.

Ryškiausia Renesanso kultūros ypatybė - humanistinis sąjūdis. Šis sąjūdis akcentuoja: antropocentrizmo, individualizmo, tikėjimo mokslo pažanga, kritinio mąstymo vertybes.

Renesanso žmogų vilioja neatrasti dalykai, neatpažintos erdvės, ši trauka skatina geografines keliones ir atradimus: 1492m. K. Kolumbas pasiekia Amerikos krantus; 1498m. Vaskas da Gama nuplaukia į Indiją; 1522m. F. Magelano ekspedicija užbaigia kelionę aplink pasaulį. DGA keičia pasaulio vaizdą, leidžia pamatyti jį kaip visumą, kurią žmogaus protas gali pažinti.

Be kelionių, naująjį pasaulėvaizdį formuoja astronomų ir fizikų atradimai: 1543m. žymus lenkų astronomas M. Kopernikas paskelbia, kad Žemė, viena iš planetų, sukasi apie Saulę ir apie savo ašį. Šią idėją matematiškai pagrindžia J. Kepleris.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 8966 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (477 žodžiai)
  • Gerda
  • Renesansas Europoje skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Renesansas Europoje skaidrės. (2014 m. Rugpjūčio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesansas-europoje-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:49
×