Renesansas konspektas


Renesansas europoje konspektas. Konspektai renesansas. Renesanso kultura konspektas. Kaip keitesi miestai renesanso metu. Renesansas konspektas istorija.

Renesansas. Renesanso atsiradimo prielaidos. Renesanso bruožai. Žymiausi renesanso kultūros atstovai. Renesanso kultūros ypatybės. Renesanso idėjų plitimas.

Renesansas atsirado ir suklestėjo Italijoje.

Prielaidos: 1) didelis miestų vaidmuo Italijoje, jų buvo daug, jie buvo išsikovoję nepriklausomybę ir tapę miestais valstybėmis su respublikine valdymo forma (Florencija, Milanas, Venecija, Genuja); 2) Italijos miestuose sparčiai plėtojosi amatai ir prekyba, buvo

tobulinamos gamybos technologijos ir gamybos procesas, plėtojosi finansų ir kredito sistema, kūrėsi bankai; 3) socialinėje miestų struktūroje išaugo pirklių ir amatininkų vaidmuo, jie valdė miestus; 4) Italijos miestuose keitėsi visuomeninės vertybės: formavosi veiklaus ir energingo žmogaus įvaizdis, supratimas, kad viskas priklauso nuo žmogaus valios ir asmeninių savybių, o ne nuo Dievo, stiprėjo pasaulietinės nuotaikos ir domėjimasis praktine žmogaus veikla; 5) miestuose išsiplėtojo švietimas, pradinis mokslas buvo prieinamas visiems, augo išsilavinusių žmonių poreikis; 6) antikos kultūros įtaka.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (632 žodžiai)
  • Agne
  • Renesansas konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Renesansas konspektas. (2012 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesansas-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 18:31
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo