Renesansas Lietuvoje. Referatas


Renesansas lietuvoje skaidres. Renesansas skaidres. Renesansas referatas. Referatas apie berza. Referatas renesansas. Renesansas lietuvoje architektura. Renesanso baroko apsvietos epocha lietuvoje isvados. Kuo renesansas ypatingas lietuvai?. Kaip susije renesansas ir refomacija lietuvoje. Renesansas lietuvoje daugiakalbiskumas.

Įvadas. Renesansas lietuvoje. Architektūra. Renesansiniai pastatai. Skulptūra ir tapyba. Grafika. Išvados. Literatūra. Lietuvoje visuomeninė Renesanso mintis bei kultūra reiškėsi nuo 15 a pabaigos iki 17 a vidurio. Panašiai kaip Vokietijoje ir kitose Europos šalyse, Lietuvoje Renesansas susijęs su Reformacijos plitimu. Renesanso laikotarpis Lietuvoje ypatingas tuo , kad , veikiant humanistinėms idėjoms, buvo ne tik išleista pirmoji spausdinta knyga „mažoji kelionių knygelė“ , renesanso iedėjas išreiškiančių traktų,grožinės literatūros kūrinių lotynų kalba,bet ir pradėta kurti lietuviškoji raštija. Nemažai tyrinėtojų renesansą laiko kaip milžinišką kultūrinę bangą, kilusią VIII a. prie Ramiojo vandenyno Kinijoje ir nuslūgusią XVII a. prie Atlanto vandenyno Europoje. Prancūzų kalbos žodis renaissance reiškia atgimimą. Nuo XVI a. ši sąvoka vartojama apibūdinti perėjimą iš viduramžių į naujuosius amžius.
  • Dailė Referatas
  • ZIP 38 KB
  • m.
  • 10 puslapių
  • Saule
  • Renesansas Lietuvoje. Referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Renesansas Lietuvoje. Referatas. (2011 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesansas-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:57
×