Renesansas pamoka


TEMA Renesanso ir humanizmo svarbiausi bruožai Europoje. Sąvokos. Antropocentrizmas. Geocentrizmas. Heliocentrizmas. Empirinis. Manierizmas. Inkunabulas. Perspektyva. Utopija. Renesansas. Skiriami 3 Renesanso laikotarpiai. Renesanso bruožai. Humanizmas. Humanizmui būdinga. Palyginimas su Antika ir Viduramžiais. Leonardas da Vinčis. Mikelandželas. Rafaelis. Renesanso kultūros ypatybės.

UŽDAVINIAI: išsiaiškinus temos medžiagą ir atlikus duotas dokumento nagrinėjimo užduotis: 1)Gebėti paaiškinti renesanso formavimosi Italijoje prielaidas; 2)Pasakyti po 1-3 renesanso ir humanizmo bruožus; 3) Įvardyti 1-3 renesanso kūrėjus ir jų kūrinius, įvardijant renesanso detales kūrinyje;.

Renesansas, humanizmas, antropocentrizmas, geocentrizmas, heliocentrizmas, empirinis, manierizmas, inkunabulas, perspektyva, utopija,.

Geocentrizmas - senovėje ir vid. amžių laikais vyravusi pažiūra, kad Žemė yra nejudamas Visatos centras, aplink kurį skrieja Saulė ir kiti dangaus kūnai.

Perspektyva - vaizdavimas plokštumoje daiktų taip, kaip jie atrodo erdvėje.

Ankstyvasis - XIV a. vid. – XV a.; (Florencija, Venecija, Roma – Frančeskas Petrarka, Džovanis Bokačas) brandusis - XV a. pb. - XVI a. I pusė; (visa Italija, Vakarų Europa – Leonardas da Vinčis, Rafaelis, Mikelandželas) vėlyvasis - XVI a. vid – XVI a. pb. (Vidurio Europoje XVII a. per.) (Džordanas Brunas, Viljamas Šekspyras, Galilėjo Galilėjus).

Antika Antikos mąstytojai tvirtino, kad žmogus privalo išlaikyti vidinę hormonią Gražus ir geras žmogus, kuris gražaus kūno, santūrus, teisingas, narsus, kuris savo jėgas ir sugebėjimus skiria tėvynei žmogaus gyvwenimą lemia ir valdo dievai(likimas) Viduramžiai žmogaus prigimtis nuodėminga. Propaguojama askezė(giežta gyvensena, atsakant kūniškų malonumų, pasninkavimas, šiurkščių drabužių dėvėjimas, plakimasis) ir žemiškų džaiugsmų atsižadėjimas, kad žmogus užsitarnautų amžiną pomirtinį gyvenimą Teocentrinis pasaulio suvokimas- Dievas aukščiausias ir tai yra didžiausia vertybė Renesancas Humanistai kalbėjo apie neribotas žmogaus galimybes, kurias ugdyti ir atskleisti tampa gyvenimo tikslu Žmogus-didžiausia vertybė Humanistai pabrėžė individo išskirtinumą, ypatingumą, pasitiki ne likimu, o savovios dvasios ir intelekto galiomis.

  • MS PowerPoint 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1118 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edvinas
  • Renesansas pamoka
    10 - 2 balsai (-ų)
Renesansas pamoka. (2016 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesansas-pamoka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 17:11
×