Renesanso epochos bruožai Vakarų Europoje ir LDK lyginant su Antika


Renesanso epochos bruožai Vakarų Europoje ir LDK (lyginant su Antika). Renesansas (atgimimas) – Europos kultūros. Atgimimo akcentas. Atgimimo akcentas atsirado dėl neigiamo viduramžių vertinimo. Europos Renesanso tėvynė. Vakarų Europos šalyse Renesansas apima XV-XVI a. Humanistiniai rateliai. Humanistai ir humanizmas. Humanistinis sąjūdis, prasidėjo Italijoje ir išplito po kitus Europos kraštus. Pažangos amžius. Didieji geografiniai atradimai. Reformacija. Reformacija – religinis sąjūdis XV-XVII a. Renesansas LDK. XVI a. Renesanso idėjos pasiekė Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir reiškėsi panašiais pavidalais. Ar turite klausimų?


Humanistinis sąjūdis, prasidėjo Italijoje ir išplito po kitus Europos kraštus. Renesanso humanistai įtvirtino naują požiūrį į žmogų. Atsirado naujoji pasaulėžiūra, žmogų laikanti didžiausia vertybe, vadinama humanizmu. Antikos mąstytojai tvirtino, kad žmogus privalo išlaikyti vidinę harmoniją, saiką, santūrumą, o Renesanso humanistai kalbėjo apie neribotas žmogaus galimybes, jie pabrėžė individo išskirtinumą, ypatingumą, pasitikėjimą ne likimu, o savo dvasios ir intelekto galiomis.

Didieji geografiniai atradimai. Naująjį pasaulėvaizdį formavo astronomų ir fizikų atradimai.

  • MS PowerPoint 3342 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (254 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Matas
  • Renesanso epochos bruožai Vakarų Europoje ir LDK lyginant su Antika
    10 - 2 balsai (-ų)
Renesanso epochos bruožai Vakarų Europoje ir LDK lyginant su Antika . (2018 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-epochos-bruozai-vakaru-europoje-ir-ldk-lyginant-su-antika.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:01
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!