Renesanso epochos muzika


Renesanso epochos muzika. Istorija. Renesanso muzika – renesanso epochos muzika. Pasaulietinė muzika. Ji buvo paplitusi nevienodai, skyrėsi žanrai. Bažnytinė muzika. Viduramžiais atsiradęs polifoniškumas įgavo begalę griežtų taisyklių. Žanrai. Susiformuoja savarankiški instrumentiniai žanrai. Svarbus Renesanso pasaulietinės muzikos žanras – madrigalas – atsiradęs Italijoje XIV a. Instrumentinė muzika. XVI a. Išpopuliarėjo instrumentinė muzika. Muzikos instrumentai. Renesanse buvo tobulinami senieji ir pamažu atsirasdavo naujų instrumentų. Iš styginių instrumentų buvo labai populiari liutnia ir įvairios violos. Tuo metu buvo grojama ir pučiamaisiais fleitomis, krumhornais, trimitais, trombonais ir kt. Kompozitoriai. Klaudijus Monteverdis Monteverdžio muzikos savybės rodo. Orlandus Lassus. Rolandas Lasas – prancūzų-flamandų muzikos mokyklos kompozitorius. Žoskenas Deprė. Žoskenas Deprė  – prancūzų-flamandų kompozitorius. Gijomas Diufai. Gi jomas Diufai  – XV a. Prancūzų-flamandų mokyklos renesanso kompozitorius.


Renesanso muzika – renesanso epochos muzika, prasidėjusi XIV a. ir trukusi apie 200 metų. Renesanso epochoje suklestėjo pasaulietinė muzika. Europoje vykusios permainos sukūrė naują ne tik politinę, bet ir dvasinę situaciją.

Ji buvo paplitusi nevienodai, skyrėsi žanrai. Didžiojoje Europos dalyje buvo paplitusi įvairių formų ir stilių dainos, tiek vienbalsės, tiek daugiabalsės, kurių pagrindinė tema buvo meilė.

Viduramžiais atsiradęs polifoniškumas įgavo begalę griežtų taisyklių. Renesanso metu šių schemų buvo atsisakyta arba imta jas įprasminti kitokiu turiniu. Polifoniniuose bažnytinės muzikos kūriniuose greta grigališkojo choralo pradėta vartoti liaudies ir pasaulietinių muzikos kūrinių melodijos.

Susiformuoja savarankiški instrumentiniai žanrai. Šalia „rimtųjų“ žanrų vis labiau plinta „lengvieji“ – dainos, buitinės pjesės, šokių muzika. Bažnytinės profesionaliosios muzikos svarbiausias žanras lieka mišios ir motetai, o bažnytinės buitinės muzikos – lauda.

Svarbus Renesanso pasaulietinės muzikos žanras – madrigalas – atsiradęs Italijoje XIV a. Tai itališka daina, kurioje dažniausiai dainuojama apie meilę.

  • MS PowerPoint 1340 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (412 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kip
  • Renesanso epochos muzika
    10 - 2 balsai (-ų)
Renesanso epochos muzika. (2020 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-epochos-muzika.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 01:51
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo