Renesanso epochos proza


Lietuvių skaidrės. Renesanso epochos proza. Džovanis Bokačis. Renesansas – tai didelių pasikeitimų metas visose gyvenimo srityse. Proza Renesanso proza stebina temų ir žanrų įvairumu. Tomas Moras „Utopija“- romanas apie socialinę utopiją. Tomas Moras. Erazmas Roterdamietis. Gimė Toskanoje ir buvo nesantuokinis prekeivio sūnus. Dekameronas. „Dekameronas“- tai šimto įvairiausių novelių rinkinys su įrėminta kompozicija. Ypatingas dėmesys skiriamas. Šių trumpučių istorijų, meistriškai įpintų į nuoseklų pasakojimą.


Proza Renesanso proza stebina temų ir žanrų įvairumu. Pavyzdžiui, XVI a. Mąstytojai, svajojantys apie geresnę, tobulesnę visuomenę, sukuria įdomų socialinės utopijos žanrą. Jį išpopuliarino anglų politinis veikėjas Tomas Moras. Pasaulinę šlovinę autoriui pelnė 1516 m. Lotynų kalba išleista knyga „Utopija“. Renesanso literatūroje mėgstamas ironiškas ar satyrinis kalbėjimas, rodantiskritišką kūrėjo santykį su pasauliu. Kuriami pamfletai, satyriniai dialogai, eiliuotos ir prozinės satyros. Garsiausias kūrinys – „Pagiriamasis žodis Kvailybei“. Lotynų kalba jį parašė Erazmas Roterdamietis. Iš gausių prozos žanrų tolesnei literatūros raidai reikšmingi Renesanso novelė ir romanas. Novelės žanro pradininkas- Džovanis Bokačas. Jo literatūrinė kūryba glaudžiai susijusi su viduramžių kultūra ir kartu yra naujosios italų literatūros pradžia. Kaip ir daugelis rašytojų humanistų, Bokačas kūrė italų ir lotynų kalba. Pasaulinį garsą rašytojui pelnė novelių rinkinys „Dekameronas“, sukurtas 1350-1353 m.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2014 m.
  • Milda
  • 12 puslapių (611 žodžių)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 666 KB
  • Renesanso epochos proza
    10 - 3 balsai (-ų)
Renesanso epochos proza. (2014 m. Gruodžio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/renesanso-epochos-proza.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:28