Renesanso epochos šokio menas


Droid-app://com.google.android.googlequicksearchbox. Renesanso sokiai.

Renesanco epochos šokio menas. Rennaisance Music And Dance.

Renesansas – Europos laikotarpis, kultūros judėjimas ir meno stilius, apimantis XIV – XVI amžius. Žodis renesansas, išvertus iš prancūzų ar italų kalbos, reiškia atgimimą. Renesanso idėjos susiformavo Italijoje ir vėliau išplito po visą Europą. Renesanso epochoje vėl atsigręžta į Antiką, imta naujai vertinti jos palikimą, o visa renesanso kultūra grindžiama humanizmo idėjomis.

Renesanso šokiai priklauso plačiajai istorinių šokių grupei. Renesanso laikotarpiu buvo labai didelis skirtumas tarp karališkųjų ir miestelėnų šokių. Karališkieji šokiai buvo skirti tam, kad šokėjai treniruotųsi, tobulintų savo įgūdžius, būtų disciplinuoti, kai tuo tarpu miestelėnų šokiai buvo šokami pasilinksminimo tikslais, juos galėjo šokti bet kas. Žymiai daugiau informacijos yra išlikę apie karališkuosius šokius, nes juos rinko ir užrašinėjo išsilavinę to meto choreografai. Šie šokiai buvo labai skirtingi. Vieni buvo labai lėti ir didingi (pavana, sarabana, čakona, pasakalija), kiti greiti ir gyvybingi (galiardas, korantas, kanaris).

  • Menai Aprašymas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 2 puslapiai (798 žodžiai)
  • Dona
  • Renesanso epochos šokio menas
    10 - 3 balsai (-ų)
Renesanso epochos šokio menas. (2014 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-epochos-sokio-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:08
×