Renesanso milžinai


Donatas donatelas. Istorija.kas buvo donatas donatelas.

Italija, saugodama klasikinės senovės tradicijas, renesanso epochoje tiesė kelius naujam menui. Netgi atsiradęs pavadinimas reiškė antikinės, tai yra graikų ir romėnų kultūros atgimimą. Brunaleskis ir donatelas. Mikelandželas buonarotis. Leonardas da vinči. Rafaelis. Jeronimas boschas. Albrechtas diureris. Literatūra.

- italija, saugodama klasikinės senovės tradicijas,renesanso epochoje tiesė kelius naujam menui. Netgi atsiradęs pavadinimas reiškė antikinės ,tai yra graikų ir romėnų kultūros atgimimą.

ši šalis renesanso epochoje pagimdė pasaulinės reikšmės menininkus-leonardą da vinčį,rafaelį,mikelandželą irkitus.

Italų menininkai išlaikė palinkimą į stiprią formą,ištisines sienas,saikingą ornamentiką,natūralią ir aiškią šviesą. Jųvaizduotės bruožas-talentas ir tvarkos pamėgimas,darnios,griežtos formos įsisavinimas. Ta vaizduotė aukština išorinį,o ne vidinį gyvenimą. Ji stabmeldiška,ribota,bet dėl to gražesnė.

Renesanso tapyba ir skulptūra mielai gėrisi jėgos,grožio,didybės pavyzd sklido gandas,kad du jaunuoliai nori surasti lobį karvių lauke. Visi aplinkiniai stebėjosi ir manė,kad šie yra keistuoliai ar pamišėliai. Filypas brunaleskis ir donatas di nikola di betas bardis arba paprasčiausiai donatelas tikrai rado lobį. Jie eskizavo romos forumo liekanas. Tai draugams ir padėjo tapti garsiais menininkais.

Brunaleskis tiesiog medžiojo antikinius pavyzdžius. Jo nedideli,bet dailių proporcijų pastatai buvo papuošti paprastomis,griežtomis kolonomis,piliastrais. Ypač.

Garsus yra brunaleskio pastatytas didysis florencijos katedros kupolas. Katedra keletą dešimtmečių metų stovėjo su anga stogo centre,kadangi niekas nemokėjo pastatyti kupolo. Kai brunaleskis išdėstė savoprojektą statytojams,susirinkusiems katedroje pasitarti,jie ne tik nepriėmė jo pasiūlymo,bet ir gėdingai išmetė architektą iš savo tarpo;vis dėl to jam pavyko juos įtikinti. Brunaleskio pastatytas florencijos katedros kupolas ir iki šiol byloja apie talentingą renesanso epochos architektūrą.

Skulptorius donatelas tyrinėjo kaukolės struktūrą,veido sudėjimą,domėjosi mimika. Jis vaizdavo gyvus žmones,jųgražius ir negražius bruožus.

Donatelui priklauso ir pirmoji italijoje jaunojo herojaus dovydo skulptūra,nulieta iš bronzos ir primenanti senovės graikų skulptūras;jis taip pat įteisino raitelio skulptūrą,pudujos mieste pastatydamas didingą paminklą karvedžiui gatametalai.

Florencijos mieste yra be galo graži donatelo skulptūra. Joje liūtas savo letenose laiko sustingusią raudonąją leliją-miesto jo kūryba-tai šios epochos meno kulminacija. Ne veltui amžininkai jį vadino dieviškuoju . Per visą mikelandželo kūrybą eina konflikto tema.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2010 m.
  • 11 puslapių (3595 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vladas
  • Renesanso milžinai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Renesanso milžinai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-milzinai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:38
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo