Renesanso pasaulėžiūra


Renesanso epochos pasauleziura. Pasauleziura i pasauli.

Kuo skiriasi Renesanso ir šių laikų žmogaus pasaulėžiūra , vertybių sistema , idealai ? Savo mintis pagrįskite literatūros pavyzdžiais. Informaciniai šaltiniai.

Renesansas apibrėžia laikotarpį tarp viduramžių ir naujųjų laikų, kurio metu klestėjo mokslas, menas, kultūra ir literatūra. Šiuo laikotarpiu sukurta dominuojanti žmogaus pasaulėžiūra, didžiausias dėmesys skiriamas žmogui. Gilinamąsi į žmogaus vidinį pasaulį, taip pat vertinamas ir išorinis. Tikima žmogaus galiomis, renesanso žmogus individualus, siekiantis savo tikslų. Renesanso laikotarpis turi savo idealą - tai išsilaivinęs žmogus, turtingas savo dvasiniu pasauliu. Renesanso bruožai atsispindi to meto literatūroje. Vaizduojamas apsiskaitęs žmogus, kalbama apie pagrindines gyvenimo vertybes – tiesą, gėrį, grožį. O kaip žmogus vaizduojamas šiuolaikiniame pasaulyje?

Pradėkime nuo to, kas yra pasaulėžiūra? Tai žmogaus požiūris į pasaulį ir žmogaus vietą jame, į supančią aplinką ir santykį su ja. Renesanso ir šiuolaikinio žmogaus pasaulėžiūra labai skiriasi. Renesanso epochoje vyrauja humanizmas. Šiuo laikotarpiu žmogus buvo laikomas pagrindine vertybe, išaukštinamas jo protas. Ypatingai vertinamas mokslas, išsilavinimas. Didelis dėmesys skiriamas lygybei ir teisingumui. Renesanso epochos žmogus pats valdo savo gyvenimą, jo elgesį lemia aplinkybės, tačiau jo charakteris nepriklauso nuo aplinkos.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1049 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rita
  • Renesanso pasaulėžiūra
    10 - 7 balsai (-ų)
Renesanso pasaulėžiūra. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-pasauleziura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:38
×