Renesanso sąsajos su šiais laikais


Renesanso sąsajos su šiais laikais.

Nuo senų laikų žmonija yra patyrusi didelių sukrėtimų, pakylimų. Šių laikų žmogus gyvena tokiame pasaulyje, kur dideli mokslo laimėjimai, visuomenės ir valstybės sampratos formavusiosios per daugelį amžių, davė žmogui palyginti geriausias gyvenimo sąlygas. Žmogus gali laisvai išsakyti savo nuomonę, turi tikėjimo laisvę, ir gali nebijoti būti sudegintas ant laužo, ar būti pasiųstas į gladiatorių areną. Renesanso epochos Europoje mokslininkai, humanistai nepabijojo Bažnyčios inkvizicijų ir savo darbais, studijuodami antikos laikmetį davė pradžią šiuolaikinei modernistinei visuomenei susikurti.

Dėl palankių sąlygų Florencijoje atsiradusi inteligentų grupė, kurioje buvo iki šių laikų žinomi žmonės, kaip Leonardas da Vinči, Mikelandželas, Giorgio Vasari paliko didelį palikimą. Tuo laiku Florencija buvo laisvas miestas-valstybė, kurioje buvo išsivaduota iš Bažnyčios dogmatizmo. Tai buvo laisva terpė, kur žmogus galėjo savo proto proto, valios jėgomis pažinti pasaulį. Todėl susiformavo tokia žmonių grupė, kuri pabrėžė žmogų kaip vertybę, ir kad jis pats gali būti savo gyvenimo kalvis, ir tam nereikia Bažnyčios scholastikos ir dogmatizmo. Susiformavo nauja pasaulėžiūra, kurioje žmogiškumas yra didelė vertybė, ir kad žmogus pats gali pažinti pasaulį savo jėgomis. Giorgio Vasari rašė ''Mes esame šiame pasaulyje piligrimai, kurie nori pažinti šį pasaulį ir patirti dieviškumą, o žmonės, kurie gėrisi mūsų drbais mūsų nesuprato''. Taigi, jo pasakymas reiškia, kad tai buvo laisvas jų noras, jie nesiekė šlovės ar pabrėždi savo solidarumą, jie tikėjo, kad Dievą žmogus gali pats atrasti, tam nereikia gamtoss paslapčių apipintais mitais, kurie dogmose tarnavo Dievo galybei ir viskas tuo paaiškinta scholastikoje.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1284 žodžiai)
  • Deividas
  • Renesanso sąsajos su šiais laikais
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Renesanso sąsajos su šiais laikais. (2015 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-sasajos-su-siais-laikais.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:45
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo