Renesanso statiniai Lietuvoje


Biržų pilis. Panemunės pilis. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčia. Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia. Aušros Medininkų vartai.

Biržų pilis yra didelės meninės vertės. Pilis labai patraukli savo unikalia bastioninio tipo architektūra, vėlyvojo renesansto stiliaus bruožais, statybos elementais ir specifika. Ši pilis yra reikšmingas Lietuvos ir šiaurės rytų Europos civilinės bei karinės statybos pavyzdys. Gausiai lankoma turistų ne tik iš Lietuvos bet ir iš kitų šalių.

Aplinkui Biržų pilį ir visame mieste infrasturktūra išplėtota pakankamai gerai. Dar geresnei infrastruktūros plėtrai buvo skirti ES paramos pinigai, kurie gerina susisiekimą su Biržų pilimi, aptarnavimo ir paslaugų sferą. I šią pilį galima patekti važiuojant miesto viešuojų transportų, turistiniais autobusais, automobiliais. Pasiekti pilį galima važiuojant iš bet kurios miesto pusės. Aplinkui pilį yra įrengtos kavinės, restoranai, parkai, parduotuvės, viešbučiai.

Informacijos apie Biržų pilį gausu Lietuvos turizmo informacijos centruose, Biržų turizmo informacijos centre, literatūros šaltiniuose, ypač knygose apie Biržus, jo kraštą, taip pat gausu informacijos internetiniuose puslapiuose. Didelę dalį informacijos sukaupę vietiniai gyventojai, ypač garbaus amžiaus miestelėnai. Pačiame Biržų miestelyje gausu nuorodų, nurodančių krypį link pilies, taip pat stendų, kuriuose sukaupta įdomi informacija apie lankytinus objektus. Pačioje Biržų pilyje yra labai daug informacinių šaltinių apie pilį.

Panemunės pilies meninė vertė yra didelė lyginant su kitais renesanso architektūriniais statiniais Lietuvoje. Ji yra didelė ir jos pastatymas siekia senus laikus. Nors pilis ir buvo rekonstruojama, tčiau ji neprarado savo tikro renesanso žavesio. Žinoma, pasauliniame kontekste ji nėra labai svarbi, nes jos architektūra buvo pakeista, įvesta kitų architektūros stilių bruožų.

Informacijos prasme, tai šiam objektui skirčiau aukštą – penkių balų įvertinimą. Apie ją yra daug informacijos lietuvių ir anglų kalbonis internetiniuose puslapiuose. Jos istorija yra aprašoma lenvai prieinamuose šaltiniuose. Apie šį objektą yra sukurtas net atskiras internetinis pusalpis, kuriame yra visa galima informacija apie pačią pilį, greta esantį Panemunės parką, jos lankymo valandas, istoriją, archiologiją ir net joje rengiamas parodas ir kitus renginius. Svetainėje yra įkelta nemažai nuotraukų, kurios sudaro didelią galeriją. Geriausia tai, kad tame tinklalapyje visa informacija yra pateikta net trijomis užsienio kalbomis. Tai- lietuvių, anglų ir rusų.

Kitam punktui, išsilaikymui, skirčiau taip pat labai aukštą balą – 4. Jis nėra pats aukščiausias, dėl vienos priežasties- pilis buvo net keletą kartų restauruojama, tai natūralu, kad yra pakeistas jos interjeras ir eksterjeras. Tačiau, pilis yra gana gerai išsilaikiusi. Ji yra nuolat prižiūrima ir atrestauruojama. Jos architektūrinė padėtis yra gera. Panemunės pilyje nuolat vyksta įvairūs renginiai, parodos ir ekspozicijos.

Panemunės pilies infrastruktūra šiuo metu yra prasta. Skirčiau jai 3 balus už tai, kad joje vyksta įvairūs renginiai. Tai reiškia, kad privažiavimas prie jos, yra bent minimaliai paruoštas ir sutvarkytas. Tačiau tai yra vieškelis, o ne asvaltuotas kelias. Taip pat, nėra jokių viešbūčių netoli jos, kad turistai galėtų apsistoti. Viešųjų maitinimo įstaigų taip pat nėra. Tačiau padėtis greiti turėtų ženkliai pagerėti. Yra parengtas projektas, kuriuo planuojama sukurti naują kultūrinio turizmo infrastruktūrą. Ji bus patraukli ir šaltuoju metų laiku: visus metus teikiamos konferencijų organizavimo, nakvynės ir maitinimo paslaugos bei kultūrinė programa (parodos, koncertai) leis pritraukti turistus ir kitus pilies lankytojus. Projektu planuojama restauruoti ir rekonstruoti Panemunės pilis patenka į Nemuno, Kuršių marių, pajūrio turistinį maršrutą. 

  • Architektūra Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2783 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inesa
  • Renesanso statiniai Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Renesanso statiniai Lietuvoje. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/renesanso-statiniai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:34
×