Renginys „Vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena“


Renginys „ Vasario 16 oji – Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena “. Tačiau Lietuvos dar nebuvo. Bet Lietuvos dar nebuvo. Tačiau valstybės dar nebuvo. Į vieno valdovo , Mindaugo rankas. Didžiąjam kunigaikščiui Gediminui. Trakai – antroji Lietuvos sostinė. Vilniaus miestą su gražiaja pilimi. Jonas Basanavičius , Vincas Kudirka , Simonas Daukantas , Motiejus Valančius. 1918m. vasario 16d. Vilniuje paskelbiama , kad Lietuva buvo yra ir bus laisva , nepriklausoma valstybė.


6. Lietuva ypač sustiprėjo valdant didžiąjam kunigaikščiui Gediminui. Jis gyveno Kernavėje – pirmojoje Lietuvos sostinėje. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

7. Vėliau jis įkūrė Trakų miestą ir persikėle ten gyventi. Trakai – antroji Lietuvos sostinė. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

10. 1410m. įvyko Žalgirio mūšis. Vytauto Didžiojo vadovaujama kariuomenė visiems laikams sutriuškino kryžiuočius. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

13. Vėliau Lietuva ir Lenkija tapo bendra valstybe, tačiau prasidėjo ginčai ir pykčiai. Priešai tuo pasinaudojo.

15. 19a. net 40m. buvo uždrausta lietuviška spauda, lietuviškas žodis, lietuviška knyga. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

16. Atsirado drąsių žmonių, kurie ragino sukilti ir kovoti už Lietuvos nepriklausomybę. Tai Jonas Basanavičius, Vincas Kudirka, Simonas Daukantas, Motiejus Valančius ir kiti šviesuoliai. Atėjo knygnešių gadynė. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

19. Vasario 16d. šventė simbolizuoja Lietuvos vienybę ir dvasią. (Nuotrauka iš power point prezentacijos)

20. Tai diena, kuri liudija – esame stipri tauta, laisvoje valstybėje.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (810 žodžiai)
  • Mokykla
  • Loreta
  • Renginys „Vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena“
    9 - 1 balsai (-ų)
Renginys „Vasario 16-oji – Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena“. (2018 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/renginys-vasario-16-oji-lietuvos-nepriklausomybes-paskelbimo-diena.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 22:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo