Rentgeno spindulių panaudojimas medicinoje


Įvadas. Rentgeno spindulių atradimas. Rentgeno spindulių savybės. Rentgeno spindulių panaudojimas medicinoje. Rentgeno aparatas. Kompiuterinis tomografas. Rentgenas odontologijoje. Skaitmeninis rentgenas. D rentgeno aparatas. Mamografas. Angiografas. Gama kamera. Pozitronų emisijos tomografas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Taip pat yra sukurta medicininių aparatų, kuriuose yra pritaikyti rentgeno spinduliai: gama kamera, rentgeno aparatas, mamografas, angiografas, KT ir t.t Šių aparatų skiriasi rentgeno spindulių išmetamas kiekis ir poveikis organizmui, kai kurie veikia stipriau žmogų, ir juos galima naudoti tik kartą į metus, o kai kurie mažiau veikia žmogų, todėl yra nepavojinga pasinaudoti kelis kartus į metus. Tik žinoma nereikia piktnaudžiauti, nes vis dėlto kaip bebūtų tai yra jonizuojanti spinduliuotė, kuri gali skirtingai paveikti kiekvieną asmenį ir sukelti alergijų ar kitų komplikacijų.

Nešiojamieji rentgeno aparatai yra lengvi, kompaktiški. Aparato dalių kiekis minimalus, valdymo pultas paprastas ir mažas. Šiais aparatais atliekami tik rentgenografiniai tyrimai.

Pagrindinis šio metodo trūkumas susijęs su mirties rizika (1,5 -2 proc.) ar galimu kraujagyslių trūkimu bei inkstų nepakankamumu. KT angiografijos metu audinių atvaizdai gali būti gaunami mažiau nei per sekundę, todėl nėra būtinas pacientų kvėpavimo sulaikymas procedūros metu. Tokiu būdu angiografijos procedūros gali būti atliekamos ir pacientams, turintiems širdies ritmo sutrikimų. Be to, kad tai yra greitas tyrimo metodas, jis yra prieinamas daugeliui pacientų, tikslus ir jautresnis nei MR angiografija, nustatant kalcinatus. [6]

  • Microsoft Word 954 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3637 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiste
  • Rentgeno spindulių panaudojimas medicinoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Rentgeno spindulių panaudojimas medicinoje. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/rentgeno-spinduliu-panaudojimas-medicinoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:38
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo