Rentgenologiniai tyrimai


Rentgenologiniai tyrimo metodai. Radionuklidinis tyrimas. Pasiruosimas pilvo organu kompiuteriniai tomografijai. Kompiuterinė tomografija kaip pasiruošti pilvo. Scintigrafija. Scintigrafijos tyrimas. Elektromagnetinis rezonansas rokiškyje 2014 m. Ultragarso tyrimas rokiskyje. Pasiruosimas kompiuterinei tomografijai. Radionuklidinė širdies.

Rentgenologiniai tyrimai. Įvadas. Ultragarsinis tyrimas ( echoskopija ). Kaip atliekama echoskopija? Rekomenduojamas ultragarsu tyrimosi laikas. Kontrastinės medžiagos ir ultragarso tyrimas. Pilvo organų echoskopiniai tyrimai. Pacientų pasiruošimas pilvo organų ultragarsiniam tyrimui. Plaučių endobronchinis ultragarsinis tyrimas. Širdies echokardiografija. Kompiuterinė tomografija. Kaip veikia kompiuterinis tomografas? Kaip atliekama kompiuterinė tomografija? Kaip pasiruošti kompiuterinės tomografijos tyrimui? Kontrastines medžiagos ir kompiuterinė tomografija. Indikacijos kompiuterinei tomografijai. Širdies kompiuterinė tomografija. Krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija. Kaip atliekama krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija? Krūtinės ląstos kompiuterinės tomografijos (kt) tyrimu suaugusiesiems ir vaikams. Galima diagnozuoti šias ligas:. Pilvo ir dubens organų kompiuterinė tomografija. Radionuklidinis tyrimas (scintigrafija). Koks yra radionuklidinių tyrimų principas? Kaip scintigrafija atliekama? Kada atliekama vidaus organų scintigrafija? Kaip pasiruošti radionuklidiniam tyrimui? Kokia yra scintigrafijos rizika? Rentgeno tyrimas. Rentgenologinis tyrimas atliekamas:. Magnetinis branduolių rezonansas. Branduolinio magnetinio rezonanso privalumai. Bmr trūkumai. Termografinis tyrimas. Medicinos termografija. Infraraudonoji termografija. Kraujagyslių tyrimas. Intervencinė kardiologija. Išvados. Literatūros sarašas.

Radiologija šiuo metu yra viena iš sparčiausiai besivystančių medicinos sričių. Ji apjungia įvairius žmogaus organų vizualizacijos metodus, tokius kaip rentgeno kontrastinius tyrimus, kompiuterinę rentgeno tomografiją, branduolio magnetinio rezonanso tomografiją, ultragarsinę diagnostiką, radionuklidinę diagnostiką, taip pat ir termografiją.

Medicinos praktikoje dabartiniu metu vis plačiau naudojami įvairus radiologiniai skirtingu organu tyrimai. Radiologiniai tyrimai atliekami moderniausia radiologine aparatūra, galinčia greitai ir kokybiškai nustatyti įvairių organų funkcijos sutrikimus, jų topografiją, sekti gydymo efektyvumą.

Radiologija yra svarbi, nes nuolat didėja būrys pacientų, sergančių vidaus organų onkologinėmis ligomis. Nuolat kuriami nauji metodai, padedantys anksčiau ir tiksliau diagnozuoti įvairias ligas, tarp jų ir onkologines.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 518 KB
  • 2013 m.
  • 30 puslapių (5744 žodžiai)
  • Arunas
  • Rentgenologiniai tyrimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Rentgenologiniai tyrimai. (2013 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/rentgenologiniai-tyrimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 12:12
×