Reostatai skaidrės


Reostatai. Reostatų rūšys. Kaip vaizduojami reostatai. Šliaužiklinis reostatas. Šliaužiklinis reostatas ir kaip jį valdyti? Šliaužiklinio reostato jungimas. Bandymas su metaliniu šliaužikliniu reostatu. Skystinis reostatas. Bandymas su skystiniu reostatu. Kištukinis reostatas. Pakopinis reostatas. Lempinis reostatas. Keičiant lempučių skaičių kinta grandinės varža. Užduotys. Atsakymai. Klausimai įsivertinimui. Atsakymai.


Reostatai yra keičiamos varžos prietaisai. Pagal laidininkus reostatus galima suskirstyti į metalinius, skystinius ir anglinius. Metalinis reostatas su šliaužikliu vadinamas šliaužikliniu reostatu. Ant kiekvieno šliaužiklinio reostato nurodyta didžiausia jo varža ir leidžiamoji srovė, kurios negalima viršyti, nes perdegs reostato viela.

Reostatai naudojami elektrinėse grandinėse reguliuoti įtampą arba srovės stiprį.

Šliaužiklinis reostatas, Kištukinis reostatas, Pakopinis reostatas Lempinis reostatas Skystinis reostatas.

Ant cilindro privyniota vielos ir primontuojamas šliaužiklis. Slankiojant šliaužiklį galima varžą didinti ir mažinti. Reostatu keičiama įtampa elektros grandinės dalyje. Perkeliant judamą kontaktą, keičiasi į elektros grandinę įjungta reostato dalis, taigi ir reostato elektrinė varža.

Metalinis reostatas - tai izoliacinės medžiagos ritinys, apvyniotas didelės savitosios varžos nikeline viela, kurią dengia plonas nuogedų sluoksnis, todėl vijos izoliuotos viena nuo kitos. Virš ritinio įtaisytas stiebas su šliaužikliu, kuris liečia vielos vijas. Dėl trinties nuodegos po šliaužiklio kontaktais nusitrina ir elektros srovė nuo gnybto C per stiebą, šliaužiklį ir dalį vijų patenka į gnybtą A. Stumdydami šliaužiklį į grandinę įjungiame didesnę ar mažesnę šios reostato vielos dalį ir taip padidiname arba sumažiname grandinės varžą. Jei šliaužiklinį reostatą įjungsime gnybtais A ir B, įsijungs visa viela ir tada grandinės varžos reguliuoti negalėsime.

  • MS PowerPoint 2681 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (648 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Karolina
  • Reostatai skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Reostatai skaidrės. (2020 m. Liepos 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/reostatai-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 05:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo