Reprezintacinės sistemos


Įvadas. Reprezentacinės sistemos. Reprezentacinės sistemos ir jų tipai. Vizualai. Audialai. Kinestetikai. Akių žvilgsnių raktai. Reprezentacinių sistemų silpnybės ir stiprybės gyvenime. Stiprybės ir silpnybės. Skirtingų žmonių reprezentacinės sistemos kasdieniniame gyvenime. Reprezentacinių sistemų stiprybės ir mokymosi būdai. Audialai. Vizualai. Kinestetikai. Išvados. Literatūra.


Žmonių asmenybės tipai yra nagrinėjami pagal įvairias psichologijos mokslo teorijas ir modelius – neurolingvisnį progamavimą, kuris yra trumpinamas kaip NLP, socioniką, Didįjį penketą ir pagal daug kitų teorijų bei modelių. Nors tarp jų galime rasti panašumų, kiekviena teorija ir modelis siūlo unikalų įdomų požiūrį į asmenybes. Žinodami tai mes galime pagerinti tarpusavio komunikavimo įgudžius. Dažnai būna taip, kad du žmonės kalbantys vienas su kitu apie tą patį, informaciją supranta skirtingai. Arba atvirkščiai vienas kitą supranta vos iš kelių žodžių. Atkreipiant dėmesį į asmens sakomus žodžius, galime atskirti kokia tai reprezentacinė sistema, tuomet galime gerinti bendravimo kokybę ir supratimą, taikydami tuos pačius žodžius atgal.

Pasaulį pažįstame jį matydami, girdėdami, lytėdami, jausdami skonį ir uosdami. Iš šių juslių kyla trys pagrindiniai pažinimo kanalai:

Kiekviena (RS) sistema kalboje išreiskiama vienokiais ar kitokiais žodžiais. Vizualiniai žmonės, naudos daugiau žodžių atspindinčius regimuosius vaizdus, audialiniai daugiau garsinius žodžius, o kinestetikai jutiminius. Beto vizualą galima atskirti pagal tai kaip jis greitai kalba, jų mintys lekia vaizdais, jie net kartais mojuodami rankomis bando perteikti vaizdinę informaciją. Audialai yra šiektiek lėtesni ir jiems labai svarbu, kaip kalbama su jais, koks pašnekovo balso tonas. Kinestetikas yra lėčiausias iš visų, jam svarbu pajusti tai kas sakoma, šiems žmonėms svarbu komfortas, jausmai.

Vizualas kaip žuvis vandeny jausis dirbdamas dalininku, kino operatoriumi, fotografu.

Kinestetikams ir darbe reikia liesti, čiupinėti, ragauti, uosti – jie puikūs skulptoriai, degustatoriai.

Išanalizavus visas sistemas, galima teigti, kad visos jos yra labai skirtingos.

Norint sudominti audialą reikėtų kalbėti vaizdingais žodžiais, informaciją pateikti įdomiu tonu. Norint sudominti vizualą, reikėtų informaciją pateikti gražiais, meniškais vaizdais. Norint sudominti kinestetiką, reikėtų duoti pačiupinėti, paliesti, taip kinestetikai būtų susidominę teikiama informacija.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1884 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Reprezintacinės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Reprezintacinės sistemos. (2019 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/reprezintacines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 00:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo