Respublikos prezidento teisinė padėtis vykdomosios valdžios institucijų sistemoje


Įvadas. Respublikos Prezidento teisinė padėtis vykdomojoje valdžioje. Respublikos Prezidento teisės ir pareigos. Respublikos Prezidento teisinės padėties ir pareigų teisinis reglamentavimas. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Darbo objektas - Respublikos Prezidento teisinė padetis vykdomosios valdžios institucijų sistemoje

Darbo tikslas - apibūdinti Respublikos Prezidento teisinę padėtį vykdomosios valdžios institucijų sistemoje.

Įgaliojimai kuriuos įgyvendina Respublikos Prezidentas kartu su Ministru Pirmininku arba Vyriausybe:

Respublikos Prezidento įgaliojimai kuriems įgyvendinti tiesiogiai arba netiesiogiai būtinas Seimo pritarimas:

Lietuvos Respublikos Prezidento teisinis reglamentavimas susideda ne tik iš pagrindinio šalies įstatymo, tai Konstitucijos. Šeštajame skirsnyje, pavadintame Respublikos Prezidentas, yra reglamentuojamos visos pagrindinės funkcijos, t.y. 84 str., kuris turi 24 dalis. Taip pat yra ir teisinę padėtį reglamentuojantys 5, 77, 78, 85, 86 str., bei rinkimų tvarką reglamentuojantys 79, 80, 81, 87 str. Lietuvos Respublikos įstatyme plačiau yra aptariami tokie įgaliojimai kaip dekretų leidimas 15str., suteikiamas laikas neatidėliotinam reikalui radijo ir televizijų programose 9str. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas reglamentuoja ir plačiau aprašo Prezidento rinkimų tvarką 2, 11, 12, 32, 34, 71, 72 str. Taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatyme reglamentuojama, kad Prezidentas skiria ir atleidžia Ministrą Pirmininką 6 str. 1, 2 d. Prezidentas taip pat nustato teisėjų skaičių, skiria ir atleidžia teisėjus, tai reglamentuoja 14, 33, 34, 35, 56, bei 66 str. kuris reglamentuoja generalinio prokuroro ir jo pavaduotojų skyrimą ir atleidimą. Respublikos Prezidentas turi įgaliojimą suteikti Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka, tą reglamentuoja Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas 20 str., sprendžia pilietybės klausimus 29, 30, 31, 32 str.

Respublikos Prezidentas yra tik vienas Lietuvoje, jam skiriama daugiausiai dėmesio, kadangi jis yra valstybės vadovas, tačiau jis neturi absoliučios valdžios savo rankose, ir galima teigti, kad yra lygus tarp kitų valstybės valdančiųjų institucijų.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1435 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renaldas
  • Respublikos prezidento teisinė padėtis vykdomosios valdžios institucijų sistemoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Respublikos prezidento teisinė padėtis vykdomosios valdžios institucijų sistemoje. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/respublikos-prezidento-teisine-padetis-vykdomosios-valdzios-instituciju-sistemoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 20:16
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo