Restorano baigiamoji praktikos ataskaita


Įvadas. Užduotis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Praktikos tikslas –įgyti praktinių įgūdžių, reikalingų maitinimo įmonių technologui projektuoti ir organizuoti žaliavų priėmimą ir laikymą, pirminį paruošimą, patiekalų gamybos procesą, patiekalų pateikimą, patiekalų gamybos saugos ir kokybės užtikrinimą.

Praktikos uždaviniai -Įmonėje, kurioje atlikau praktiką, susipažinti su įmonės gamybinėmis patalpomis, išnagrinėkite atskirų patiekalų grupių gamybos etapus, technologinius parametrus, įrengimus, žaliavų, patiekalų kokybės ir saugos užtikrinimą.

Išanalizuoti įmonėje gaminamos produkcijos asortimentą, nurodant patiekalų grupes ir jų pavadinimus (Pvz.: pirmųjų patiekalų grupė, pagrindinių patiekalų grupė, desertinių patiekalų grupė).

Praktika atlikau įmonėje UAB ,,Lauro lapas‘‘, įsikūrusi Pamėnkalnio g. 24, Vilnius. Įmonės direktorė Orinta Charčenkaitė. Veiklos sritis – restoranas. Restorane dirba 10 darbuotojų. Įkurtas 2012 m. Per diena pagamintų patiekalų kiekis svyruoja nuo 70 iki 100 patiekalų. Darbo laikas nuo pirmadienio iki penktadienio 11:00 iki 23:00 h., šeštadienį 14:00 – 23:00 h.

Pasirinktoje receptūroje naudojamas maisto priedas ,, Goma xantana“ Šis priedas dedamas į morkų tyrę ir pievagrybių padažą.

Stabilizatorius - medžiaga, padedanti išlaikyti pastovią fizinę ir cheminę maisto produkto būseną, padeda išlaikyti dviejų ir daugiau nesimaišančių medžiagų vienalytę mase, taip pat medžiaga, stabilizuojanti, išlaikanti ar sustiprinanti maisto produkte esamą spalvą.

Dozavimas: 2-5g/kg

Morkų tyrės gaminimas Morkas nuplauname, nulupame, supjaustome griežinėliais. Dedame į puodą ir apkepiname su aliejumi po to įpilame vandens ir troškiname 20 min. Po troškinimo mase supilame į termomiksą ir plakame 2 min., kol susidarys vientisa masė po to dedame sviesto ir vėl plakame ,galiausiai dedame ,, Goma xantano‘‘ , druskos ir pipiru plakame dar 5min.

Garnyro gaminimas: Melionas nuplauname nulupame ir supjaustome kubeliais. Žiedini kopūstą nuplauname ir supjaustome nedideliais gabaliukais, žiedinio kopūsto gabaliukus apkepiname keptuvėje su aliejumi ir pabarstome druska.

Cukinija nuplauname supjaustome griežinėliais ( viena griežinėlio puse nupjaunama, kad ant lėkštutes pastatyti). Cukinijos griežinėlis apdeginamas iš abiejų pusių ant elektrines plytelės ir pabarstoma druska.

Padažo Gaminimas: Pievagrybius gražiai nuvalome su šepetuku, supjaustome. Svogūnus nulupame nuplauname ir supjaustome smulkiais kubeliais. Dedame į keptuve svogūnus, ir įpilame aliejaus, šiek tiek apkepinus dedame pievagrybius kepame . Pievagrybius ir svogūnus dedame į temomiksą įpilame grietinėlės ir įdedame sviesto ir plakame 5 min. po plakimo įdedame ,,goma xantano‘‘ , druskos ir dar 2 min plakame.

Patiekalo apipavidalinimo aprašas. Pirmiausia lėkštėje su morkos tyre gražiai nubraukiame su šaukštu, braukiamas nuo lėkštės centro link apačios. Vidurį centro dedamas vištienos gabaliukas ant jo užpilamas padažas. Aplink vištieną gražiai sukomponuojami garnyrai melionas, žiediniai kopūstai ir pastatomas cukinijos griežinėlis. Patiekalas patiekiamas ne žemesnės kaip 68 °C temperatūros. Patiekalas realizuojama iš karto pagaminus. Patiekalo realizavimo trukmė gali būti 2 -4 val.

Nurodyti pasirinkto patiekalo gamybai reikalingus įrenginius, ir inventorių. Nurodyti įrenginio markę, techninius duomenis ( talpą, našumą, matmenis, galingumą ir kt.).

  • Microsoft Word 169 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2864 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kotryna
  • Restorano baigiamoji praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Restorano baigiamoji praktikos ataskaita. (2015 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/restorano-baigiamoji-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 08 d. 14:17
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo