Reumatas ir dermatomiozitas


Reumatas tipas. . citotoksines reakcija sukelia antikūnai prieš fiksuotus ląstelių ar audinių antigenus.. Dermatomiozitas liga.

Reumatas ir dermatomiozitas. Analizuoti imunopatologinių procesų mechanizmus bei palyginti sisteminių jungiamojo audinio ligų išsivystymo etiologiją, patogenezę ir pažeidimus. Dermatomiozitas. Išvados.

Analizuoti imunopatologinių procesų mechanizmus bei palygintipriežastinis faktorius galutinai neišaiškintas. Vyrauja pažiūra, kad lemiamą įtaką turi streptokokinė infekcija, ypač sukelta ā hemolizinio a grupės streptokoko. Svarstomas ir viruso vaidmuo. Be to šią ligą galima paveldėti arba susirgti, pakitus žmogaus atsparumui, pavyzdžiui: nuo blogų buities sąlygų ( ankštas, šalt imunokompleksiniai vaskulitai ir reumatinės granulomos. Ii, arba nuo antikūnų priklausomas, hiperergijos tipas. Citotksinės hiperergijos reakcijas sukelia antikūnai, nukreipti prieš fiksuotus ląstelių paviršiaus ar audinių antigenus. Reaguodami su audinių komponentais, antikūnai suformuoja imuninius kompleksus. Jie aktyvina k imuniniai kompleksai fiksuojasi smulkiųjų kraujagyslių sienose ir ant jungiamojo audinio skaidulų. Dėl to kraujagyslė dažniausiai dermatomiozitas yra savarankiška liga, kuri išsivysto sutrikus organizmo imuniniam atsakui – kaip ir kitų autonominių ligų atvėju, organizmo ląstelės, atsakingos už imunitetą, reaguoja į savas ląstelės kaip į svetimkūnius ir sukelia tų audinių, odos ir raumenų, uždegimą. Kas sukelia tokią organizmo reakciją nėra galvojama, kad veikiant virusams arba patologiniams baltymams, vyksta tiek ii tipo citotoksinės reakcijos, tiek iii tipo imunokompleksinės reakcijos, pasireiškiančios imunokompleksiniu vaskulitu ir citotoksiniu t limfocitų žudikų poveikiu miocitams. Iii tipo reakcijų metu susidaro patologiniai kompleksai, kurie yra blogai eliminuojami, ilgiau cirkuliuoja ir turi polinkį kauptis audiniuose. Jų suaktyvintas lokalizacija – miocitai ir stromos kraujagyslėse.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (345 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielius
  • Reumatas ir dermatomiozitas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Reumatas ir dermatomiozitas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reumatas-ir-dermatomiozitas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:34
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo