Reumatas


Reumatas. Tikslai. Supažindinti su reumato ligos patalogine anatomija bei fiziologija aptarti pagrindinius organus. Užduotys. Paaiškinti reumato sąvoką bei aptarti šią ligą bendrai. Kas yra reumatas? Reumatas (graikiškai "Plinta po visą kūną") - tai sisteminė uždegiminė liga. Reumato klasifikacija. Širdies formos (reumatinės širdies liga). Širdies fiziologija ir anatomija. Širdies paviršiuje yra trys vagos vainikinė. Širdies vožtuvai yra endokardo klostės. Reumatinės širdies anatomija ir fiziologija. Reumatiniai širdies pokyčiai pasireiškia penkarditu tai yra visų trijų širdies sluoksnių uždegimu. Reumato atveju dažniausiai kinta aortos mitraliniai vožtuvai. Širdyje būna miogeninė dilatacija. Reumato gydymas. Etapas Pirmajame etape pacientui skiriamas stacionarinis gydymas. Etapas Pagrindinis uždavinys. Išvados. Reumatas - tai sisteminė uždegiminė liga. Naudota literatūra. Knygos Lašienė J.


Supažindinti su reumato ligos patalogine anatomija bei fiziologija aptarti pagrindinius organus, kuriuose būna ši liga. Aptarti gydymą.

Paaiškinti reumato sąvoką bei aptarti šią ligą bendrai. Aptarti pagrindinį organą, kuriame pasireiškia reumatas. Aptarti to organo normalią veiklą. Aptarti kitas vietas, kuriuose gali vystytis reumatas. Aptarti reumato gydymą.

Širdies formos (reumatinės širdies liga). Šioje būsenoje, vyrauja širdies lukšto uždegimas, bet visų pirma – miokardo. Kraujagyslių uždegimas. Sąnarių forma - stebima reumatinių uždegiminių pokyčių sąnariuose charakteristika. Odos. Plaučių uždegimo. Reumatinė chorėja – CNS pažeidimas.

Širdies paviršiuje yra trys vagos: vainikinė, priekinė tarpskilvelinė ir užpakalinė tarpskilvelinė. Vainikinė vaga apjuosia širdį ir atskiria prieširdžius nuo skilvelių. Kiekvienos pusės prieširdis su skilveliu susisiekia per prieširdinę skilvelio ( atrioventrikulinę ) angą. Širdį sudaro keturios kameros : dešinysis ir kairysis prieširdžiai, bei dešinysis ir kairysis skilveliai. Širdies siena sudaryta iš vidinio sluoksnio – endokardo, vidurinio raumeninio – miokardo, išorinio serozinio sluoksnio – epikardo. Endokardas iškloja visas širdies ertmes. Jį sudaro endotelis ir jungiamasis audinys su elastinėmis skaidulomis bei lygiųjų raumenų ląstelėmis. Endokardo klostės sudaro širdies vožtuvus. Miokardas yra storiausia ir funkciškai stipriausia širdies sienos dalis. Jį sudaro skersaruožiai raumenys. Širdiplėvė - tai išorinis serozinis širdies sienos dangalas. Ji sudaryta iš dviejų lapų : viceralinio ir sieninio. Viceralinis lapas vadinamas epikardu. Jis dengia širdies raumenį ir su juo suauga. Širdies pamate, ties kraujagyslėmis, viceralinis lapas pereina į sieninį, kuris aklinai uždaro širdiplėvės ertmę.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 4716 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1383 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Reumatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Reumatas. (2016 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/reumatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 13:52
×