Reumato ir reumatoidinio artrito analizė ir palyginimas


Reumatas ir reumatoidinis artritas. Reumatas artritas. Reumatas kineziterapija. Reumatoidinis artritas slauga. Reumatoidinio artrito patogenezė. Reumatoidinis artritas ir reumatas. Reumatoidinis artritas. Reumatoidinis artritas patogenezė. Reumatoidinis artritas sukeltas streptokoko. Reumatoidinis artritas gyvenimo kokybė.

Reumato ir reumatoidinio artrito analizė ir palyginimas. Darbo tikslas: analizuoti imunopatologinių procesų mechanizmus bei palyginti sisteminių jungiamojo audinio ligų išsivystymo etiologiją, patogenezę ir pažeidimus. Reumatas. Reumatoidinis atrirtas. Išvados.

Darbo tikslas: analizuoti imunopatologinių procesų mechanizmus bei palygintietiologija: priežastinis faktorius galutinai neišaiškintas. Vyrauja pažiūra, kad lemiamą įtaką turi streptokokinė infekcija, ypač sukelta ā hemolizinio a grupės streptokoko. Svarstomas ir viruso vaidmuo. Šia liga taip pat galima paveldėti arba susirgti, pakitus žmogaus atsparumui.

Patogenezė: susiformavimo koncepcija, traktuojanti reumatą kaip hipererginės organizmo reakcijos apraiška, kai organizme yra streptokokinės infekcijos židinių. Periodiškai iš tokio židinio į organizmą patenkantys streptokokų antigenai, toksinai ir mežiagų apykaitos produktai, sukelia antikunų produkciją. Nustatyta, kad pasigaminę antikūnai reaguoja ne tik su antigeniniais streptokokais, bet vyksta kryžmynė reakcija ir su šeimininko audiniais (histokompatibiliniais antigenais).

Pasekmės: imuniniai kompleksai fiksuojasi smulkiųjų kraujagyslių sienose ir ant jungiamojo audinio skaidulų. Dėl to kraujagyslės pasidreumatinis artritas – tai autoimunine liga, kuria sergant vyrauja sąnariųminkštūjų audinių pažeidimas. Pakitę sąnariai tolydžio deformuojasi, mažėja jų judrumas, prisideda ankilozė, ir ligonis tampa neįgaliu. Paprastai pažeidžiama keletas sąnarių.

Etiologija neaiški. Manoma, kad, kaip ir reumatui, įtakos turi streptokokinės infekcijos židiniai, galbūt ir stafilokokai bei kiti mikrobai,nes,tiriant sergančius reumatoidiniu artritu ligonius, aptinkama antikūnų prieš juos. Galvojama, kad liga gali sukelti virusai bei mikoplazmos. Dabar vis didesnis vaidmuo skiriamas epšteino–baro virusui ir jersinijoms.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (351 žodžiai)
  • Kolegija
  • Patricijus
  • Reumato ir reumatoidinio artrito analizė ir palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Reumato ir reumatoidinio artrito analizė ir palyginimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reumato-ir-reumatoidinio-artrito-analize-ir-palyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 17:48
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo