Reversinės logistikos samprata


Reversinės logistikos samprata. Pagrindinės reversinės logistikos problemos. Pagrindiniai reversinės logistikos procesai. Reversinės logistikos taikymo privalumai. Literatūros sąrašas.


Norint išsiaiškinti kas yra reversinė logistika arba dar kitaip vadinama atvirkštinė logistika, reikia apsibrėžti kas yra logistika. Taigi Tiekimo Grandinės Valdymo Specialistų taryba logistikos terminą apibrėžia taip:

Reversinė logistika apima visus veiksmus, kurie yra paminėti pirmiau pateiktame apibrėžime. Skirtumas tik yra tas, kad reversinė logistika atlieka visas šias veiklas, tiesiog iš kitos pusės, kitaip tariant atvirkščiai. Todėl, atvirkštinė logistika yra apibrėžiama šitaip:

Tiksliau, atvirkštinės logistikos prasmė yra prekių judėjimo procesas iš jų tipinės galutinės (suvartojimo) paskirties vietos, turint tokį tikslą, kaip užfiksuoti prekės vertę, t.y. ją atgauti, ar tinkamai ta preke atsikratyti. Rekonstravimas ir restauravimas taip pat gali būti įtraukti į atvirkštinės logistikos apibrėžimą. Reversinė logistika yra kur kas daugiau nei pakartotinas konteinerių naudojimas ar pakuočių perdirbimas. Pakuočių pertvarkymas naudojant mažiau žaliavų ar bandymas mažinti energijos suvartojimą ar transporto taršą yra svarbios veiklos, tačiau jos gali būti tikslingiau priskirtos prie "žaliosios" logistikos srities. Jei nei jokia prekė ar žaliava nėra siunčiamos "atgal" – veikla greičiausiai yra ne reversinės logistikos veikla.

Reversinė logistika taip pat apima gražintos prekės apdorojimą dėl gedimų, sezoninio inventoriaus, atsargų pertekliaus ir kitų panašių priežasčių. Taip pat ji gali apimti rūšiavimo programas, pavojingų žaliavų, prekių programas, pasenusios įrangos atsikratymu ar turto susigražinimu.

  • Microsoft Word 348 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1114 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agnesebass
  • Reversinės logistikos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Reversinės logistikos samprata . (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/reversines-logistikos-samprata.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 04:34
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo