Rezervatai ir draustiniai


Rezervatai, draustiniai. Nacionaliniai ir regioniniai parkai. Gamtos paminklai ir valstybės saugomi gamtos paveldo objektai. Gamtos paminklai. Storiausia Lietuvos eglė. Aukščiausia Lietuvos pušis. Perkūno ąžuolas. Raganų eglė. Gamtos paveldo objektai. Liepa motinėlė. Laužėnų ąžuolas. Pakalnių ąžuolas.


Žemaitijos nacionalinis parkas Vienas turtingiausių gamtos lopinėlių Čia tyvuliuoja didingas Platelių ežeras. Sutelkta daug Žemaičių žemės gamtos, istorijos ir kultūros lobių. Šis kraštas mena gyvybingus pagonis, senovės pilių ir šventaviečių laikus.Žemaitijos nacionalinis parkas įkurtas 1991 m. Jo plotas 21700 ha. Miškai užima 9158 ha, pelkės - 960 ha, ežerai - 1460 ha. Jame yra 27 ežerai ir 65 upeliai. Parke yra 215 saugomų paminklų. Šis parkas garsus tuo, kad jame yra gausu istorinių architektinių ir archeologinių paminklų. Iš žymesnių architektūros paminklų reikia pabrėžti Beržorokulto pastatų ansamblį, Platelių bažnyčią ir varpinę.

Draustinių rūšys: Kraštovaizdžio Geologiniai Geomorfologiniai Hidrografiniai Pedologiniai Botaniniai Botaniniai – zoologiniai( teriologiniai, ornitologiniai, herpetologiniai, ichtiologiniai, entomologiniai) Telmologiniai.

1960m. Keli šimtai medžių paklebti gamtos paminklais. Vėliau gamtos paminklais buvo skelbiami akmenys, šaltiniai, atodangos, dvarų sodybų parkai. Saugomi gamtos paveldo objektai – pavieniai arba kompaktiškas grupes sudarantys gamtos ir kultūros paveldo elementai , kuriems dėl istorinės, meninės, mokslinės bei pažintinės vertės yra taikomas specialus apsaugos režimas.

  • MS PowerPoint 1956 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (761 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aivaras
  • Rezervatai ir draustiniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Rezervatai ir draustiniai. (2016 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/rezervatai-ir-draustiniai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 02 d. 11:23
×
124 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo