Rezervų apskaita


Rezervai apskaita. Rezervų tipai. Perkainojimo rezervo apskaita. Rezervai balanse. Perkainojimo rezervas. Rezervai ir jų apskaita. Rezervai formuojami. Nuostolių panaikinimas balanse. Finansinio rezervo panaikinimo saskaitu korespondencija. Perkainojimo rezervas pavyzdys.

Įvadas. Rezervų samprata ir jų tipai. Perkainojimo rezervų (rezultatų) formavimas. Perkainojimo rezervų (rezultatų) apskaita. Perkainojimo rezervų (rezultatų) pateikimas finansinėse ataskaitose. Perkainojimo rezervo apskaičiavimas pateikimas apskaitoje ir pelno mokesčių deklaracijoje. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Balansas (pilna forma). Pelno mokesčio deklaracija. Perkainojimo rezervas formuojamas iš paskirstytinojo pelno, šiuo rezervu arba jo dalimi gali būti didinamas įstatinis kapitalas. Perkainojimo rezervas sudaromas tik tada, kai yra atliktas akcininkų įnašo bendrovės nuostoliams padengti, atskaitymas į privalomąjį rezervą. Mažinti nuostolių iš perkainojimo rezervo negalima. Sprendimus didinti įstatinį kapitalą, formuoti rezervus ar juos naikinti gali priimti tik visuotinis akcininkų susirikimas.

Perkainojimo rezervų (rezultatų) pateikimas finansinėse ataskaitose .

Metų pelną, jis gali būti perskirstytas. Iš perkainojimo rezervo negali būti mažinami nuostoliai. Sprendimą padidinti įstatinį kapitalą iš bendrovės lėšų, priima visuotinis akcininkų susirinkimas, vadovaudamasis bendrovės finansine atskaitomybe. Kadangi rezervų sudarymas ir panaudojimas yra tik savininkų prerogatyva, rezervai gali būti formuojami bei naikinami tik visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, jiems suformuoti ar panaikinti reikalinga dviejų trečdalių balsų dauguma. Jeigu bendrovės balanse įrašyti nuostoliai, įstatinį kapitalą galima didinti tik iš perkainojimo rezervo.

Jei bendrovė mažina įstatinį kapitalą, kuris prieš tai buvo padidintas ne iš akcininkų įnašų, o iš pelno ar rezervų, ir akcininkai nemokamai gavo akcijų, išmokami pinigai turi būti apmokestinami kaip dividendai. Šiuo atveju, išmokant akcininkams pinigus, reikia išskaičiuoti 15 procentų mokestį į biudžetą.

Balanse perkainojimo rezervas yra pateikiamas nuosavo kapitalo dalyje. Perkainojimo rezervo (rezultatų) straipsnyje registruojamas ilgalaikio materialiojo ir finansinio turto perkainojimas. Bendrovėje rezervai sudaromi iš paskirstytinojo pelno, išskyrus perkainojimo rezervą.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3723 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Rezervų apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Rezervų apskaita. (2011 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/rezervu-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 22:49
×