Režisieriaus Rouben Mamoulian filmo „Love Me Tonight“ (1932m) filmo analizė


Režisieriaus Rouben Mamoulian filmo „Love Me Tonight“ (1932m) filmo analizė.

Pirmiausia, turėčiau paminėti, kad sunkiausia užduotis man buvo išsirinkti vieną filmą iš daugybės galimų, kurį man būtų malonu žiūrėti bei analizuoti. Vartant Steven‘o Jay Schneider‘io knygą „1001 filmas, kurį privalai pamatyti per savo gyvenimą“ ir skaitant filmų, patraukusių mano dėmesį, anotacijas esančias knygoje, supratau, jog tai man kainuos daug kantrybės. Džiugu, kad patikusių filmų sąrašą nuo 10 – ties sumažinau iki 2 – jų. Pirmasis filmas, kurį pasilikau savajam sąraše - Rouben‘o Mamoulian‘o „ Love Me Tonight“ sukurtas 1932 metais, o antrasis režisuotas Otto Preminger‘io ir Rouben‘o Mamoulian‘o „Laura“ , sukurtas 1944 metais. Perskaitęs jų anotacijas bei peržiūrėjęs filmus, pastebėjau, kad abu šie filmai turi daugiau skirtumų nei panašumų, nors sukurti to paties režisieriaus. „Laura“ prikaustė mano dėmesį dėl persipinančių stilių įvairovės : „.. beviltiška psichologinė drama, melodrama ir trileris“, įtempto ir paslaptingai besirutuliojančio siužeto, aktorių vaidybos bei gana gerai jaučiamos psichologines įtampos viso filmo metu. Visiškas kontrastas filmui „Laura“ taip pat

R. Mamoulian‘o kūrinys „ Love Me Tonight“. Tai romantinis miuziklas, kupinas anekdotiškų situacijų, kuriose taip pat galima pajusti šiek tiek ironijos prieskonių, taip pat melodingos muzikos, žaismingos nuotaikos, akimirkų, kai nepastebimai pradedi juoktis bei puikių variacijų tarp aktorių dialogų ir į juos įsipinančių dainų. Šie išvardinti elemtai prikaustė mano dėmesį žiūrint filmą. Taigi būtent dėl šių priežasčių pasirinkau analizuoti šį kūrinį.

Filmas „Love Me Tonight“ vienas iš pirmųjų techniškai gerai atliktų ankstyvojo garso miuziklų. Žiūrint filmą galima pastebėti, kad kiekvieną linksmą ar liūdną siužeto vingį ar aktorių pokalbį, palydi nuotaiką atitinkanti melodija ar aktorių kuriamų personažų dainavimas. Aišku, jog prie filmo sėkmės naudojant kokybišką bei autentišką muziką prisidėjo du talentingi kompozitoriai – Lorenz‘as Hart‘as, kuris kūrė žodžius skambančioms dainoms ir Richard‘as Rodger‘is, sukūręs filme girdimas melodijas.Taigi, galima pastebėti, kad jau šiame miuzikle sklandžiai bei išradingai vyrauja garso ir vaizdo susiliejimas, suteikianti žiūrovui nuotaikingų akimirkų bei gerų emocijų. Tad, pagrindinis aspektas, kurį apžvelgsiu analizuodamas šį filmą - muzikos svarba bei panaudojimas šiame filme.

Rouben‘as Mamoulian‘as – Rusijoje gimęs teatro bei kino režisierius, kuris buvo sėkmingai vertinamas Broadway prieš tai, kai persikėlė į Holivudą.

  • Kinas Analizė
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (2366 žodžiai)
  • Žygis
  • Režisieriaus Rouben Mamoulian filmo „Love Me Tonight“ (1932m) filmo analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Režisieriaus Rouben Mamoulian filmo „Love Me Tonight“ (1932m) filmo analizė. (2015 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/rezisieriaus-rouben-mamoulian-filmo-love-me-tonight-1932m-filmo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:08
×