Riboto racionalumo modelis


Ekonominis racionalumas. Riboto racionalumo teorija. Robinzonas kruzas problemos. Riboto racionalumo modelis. Racionalumas. Robinzonas kruzas referatas. Visapusis ekonominis racionalumas. Robinzonas kruzas. darbai, referatai. Betty neuman modelis teorija. Visapusis ekonominis racionalumas trumpai.

Įvadas. Riboto racionalumo kilmė. Visapusis ekonominis racionalumas. Riboto racionalumo sąvoka. Mokslininkai, prisidėję prie riboto racionalumo modelio vystymosi. Riboto racionalumo suvaržymai. Pagrindiniai apribojimai. Žirklių metafora. Riboto racionalumo modelis organizacijose. Išvados. Literatūra.

Ekonomikos teorija yra mokslas apie žmogaus pastangas pragyventi. Ji tiria įvairias ekonominės sistemos dalis ir bando parodyti, kaip jos veikia ir dera tarpusavyje sudarydamos vieną tobulą mechanizmą. Mokslas apie ekonomiką grindžiamas kasdienio, įprastinio veiklos pasaulio faktais. Ekonomistų uždavinys – aprašyti tuos faktus, kaip turinčius tam tikrą vietą ir tam tikras raidos perspektyvas, kad būtų išaiškinta ta sistema, kurioje gyvename ir dirbame.

Nebūtų jokių ekonominių problemų ir, vadinasi, reikalo jas nagrinėti, jei mūsų išteklių pakaktų mūsų poreikiams patenkinti, kitaip tariant, jei mes galėtume turėti visą mums reikalingą maistą, drabužius ir būstą be būtinumo uždirbti tai, kuo galėtume apmokėti tuos visus daiktus. Mes privalome dirbti, kad galėtume pelnytis duoną . Už savo darbą mes gauname tam tikrą pinigų kiekį, kuriuos galime naudoti savo nuožiūra. Todėl natūralu, jog bandome savo uždarbį išleisti taip, kad iš to gautume didžiausią pasitenkinimą. Uždirbtus pinigus išleidžiame pirkdami maistą, drabužius, mokėdami buto nuomą, draudimo įmokas ir kt. Mes turime akiratyje daugelį dalykų, kuriems skiriame savo atlyginimus, bet jie retai kada būna tokie dideli, kad įstengtume nusipirkti viską, ko mums reikia. Pvz. : visai paprastai gali tekti atsisakyti atostogų išvykos, jei sumanėte įsigyti žieminį paltą. Šitaip mes nuolat lyginame vieno daikto poreikį su kito daikto poreikiu, vieną išlaidų būtinybę – su kita būtinybe.

Ekonomistai apibendrina tokią padėtį teiginiu, kad žmogus nuolat susiduria su pasirinkimo problema. Kad ir kur būdamas, jis nuolatos ekonomizuoja . Jei nereikėtų rinktis, jei mes turėtume tiek daug laiko ir tokią gausą išteklių, kiek mums jų norėtųsi, tada ekonomizuoti nereikėtų ir jokių ekonominių problemų nekiltų. Bet taip nėra, kadangi mūsų laikas ir mūsų ištekliai yra riboti, mes nuolat susiduriame su ekonominėmis problemomis. Mes nuolat mąstome, kaip paskirstyti savo išteklius ir laiką, kad mūsų patenkinimas būtų maksimalus. Tokio pobūdžio problemas turėjo spręsti tiek robinzonas kruzas, išmestas į negyvenamą salą su glėbiu įrankių ir trupučiu maisto, tiek didelės šiuolaikinės įmonės vadovas.

Gydytojas ir teisininkas, verslininkas ir pramoninkas, valdininkas ir vartotojas – kiekvienas susiduria su būtinumu pasirinkti. Pramoninkai turi išsirinkti vieną iš galimų produkcijos rūšių ir paskirstyti savo pinigus įrenginiams, medžiagoms, ir darbuotojams taip, kad išlaidos duotų didžiausias pajamas.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2862 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilona
  • Riboto racionalumo modelis
    10 - 3 balsai (-ų)
Riboto racionalumo modelis. (2011 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/riboto-racionalumo-modelis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 15:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo