Ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys


Neribotos atsakomybės įmonės. Ribotos ir neribotos civilines teises atsakomybes skirtumai. Neribotos civilines atsakomybes imones. Neribotos civilinės atsakomybės asmenys. Ribotos ir neribotos atsakomybės skirtumai pagal juridinio asmens prievoles. Ribota ir neribota civiline atsakomybe. Neribotos civilinės atsakomybės juridinio asmens sampratą, požymius ir rūšis.. Atsakomybes rusys ribota ir neribota atsakomybe. Juridiniu asmenu civiline atsakomybes rusys. 3.ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys.

Teisės referatas. Įvadas. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. Individualios įmonės. ūkinės bendrijos. Ūkinės bendrijos steigimas. Ūkinės bendrijos narių turtinės teisės. Ūkinės bendrijos narių turtinės ir neturtinės teisės. Ūkinės bendrijosatsakomybė tretiesiems asmenims pagal prievoles. Ūkinės bendrijos veiklos nutraukimas. Ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys.Akcinė bendrovė. Akcinės bendrovės požymiai. Akcinių bendrovių steigimas ir registravimas. Akcinės bendrovės steigimo sutartis. bendrovės įstatai. Steigiamasis susirinkimas. Bendrovės registravimo tvarka. Bendrovės turtas. Akcininkų teisės ir pareigos. Turtinės akcininkų teisės. Neturtinės akcininkų teisės. Akcinės bendrovės privalumai. Akcinės bendrovės trūkumai. Akcinės bendrovės valdymo organai. Akcinės bendrovės veiklos nutraukimas. Kooperatinės bendrovės. Kooperatinės bendrovės požymiai. Kooperatinės bendrovės privalumai. Kooperatinės bendrovės trūkumai. Kooperatinės bendrovės likvidavimas. Žemės ūkio bendrovė. Įmonių junginiai. Viešieji juridiniai asmenys. Viešųjų juridinių asmenų rūšys. Išvados. Literatūros sąrašas.


Viena iš juridinių asmenų skirstymo rūšių yra pagrįsta civiline atsakomybe. Atsižvelgiant į tai, ar įstatymuose nustatyta juridinio asmens dalyvio atsakomybė pagal juridinio asmens prievolės, juridiniai asmenys skirstomi į ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės asmenis.

Atsakomybei pagal juridinio asmens prievoles tenkant ne tik juridiniam asmeniui, be ir jo dalyviams, juridinis asmuo vadinamas neribotos civilinės atsakomybės juridiniu asmeniu. Tokie yra: individualios įmonės, ūkinės bendrijos. Neribotos civilinės atsakomybės juridiniais asmenimis nebus vadinami asmenys, kurių dalyviai atsako dėl to, kad šitaip yra numatyta juridinio asmens steigimo dokumentuose. Tokie būtų: akcinės bendrovės, kooperatinės bendrovės, žemės ūkio bendrovės, įvairūs įmonių junginiai ir viešosios įstaigos. Esminis juridinio asmens požymis išlieka jo turto atskirumas.

Juridinio asmens, kaip susivienijimo, tikslas yra sujungti interesus ir (arba) kapitalą tam tikram tikslui pasiekti. Šitaip suformuojamas juridinis asmuo, kuris turi atskirą turtą ir kurio vienas iš požymių yra galėjimas savo vardu įgyti ir turėti tam tikras teises ir pareigas. Tai lemia, kad juridinis asmuo pagal savo prievoles atsako kaip savarankiškas teisės subjektas jam nuosavybės ar patikėjimo teise priklausančiu turtu.

  • Teisė Referatai
  • 2012 m.
  • Jovita
  • 36 puslapiai (7719 žodžių)
  • Universitetas
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 367 KB
  • Ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys
    9 - 2 balsai (-ų)
Ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys. (2012 m. Gegužės 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/ribotos-ir-neribotos-civilines-atsakomybes-juridiniai-asmenys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:22