Ričardas Vagneris


Vagneris richardas. Istrauka apie vagnerį. Vagneris simfonine kuryba. Richardas vagneris jo operos. Vagneris operos kuryba.

Ričardo Vagnerio operos.

Vagneris vienas ryškiausių 19a. 2 pusės vokiečių kompozitorių, baigęs vokiečių romantinės operos vystymąsi. Jis buvo genialus kompozitorius ir talentingas dramaturgas, parašęs libretus. Vagneris taip pat žymus dirigentas, vienas šiuolaikinių dirigavimo pradininkų, ryškus publicistas.

Vagneris norėjo atgaivinti graikų antikinę tragediją. Jo supratimu muzikos uždavinys yra paklusti draminei ekspresijai, ją išryškinti. Dėl to jo muzikinė drama grindžiama ištisiniu vystymu.

Vagneris atsisakė užbaigtų arijų, chorų, ansamblių. Jis siekė, kad poetas ir kompozitorius būtų tas pats asmuo.

Vagneris pabrėžė orkestro reikšmę, ėmė plačiai naudoti išvystytą, kartais dirbtinę leitmotyvų sistemą. Svarbiausią vaidmenį įgavo orkestras;opera virto grandiozine dramatine simfonija.

Pirmuosius kūrinius Vagneris sukūrė jau 1828m. visi svarbiausi jo kūriniai skirti teatrui. Pirmąjį triumfą jam atnešė 1842m. Drezdene pastatyta 5-ių veiksmų Didžioji opera „Rūncis“. 1843m. Drezdenas išvydo „Skrajojantį Olandą“ – romantinė opera. Dėl šių didelį populiarumą pelniusių kūrinių, Vagneris buvo paskirtas Drezdeno operos teatro direktoriumi.

Stilistinė kryptis, kurios Vagneris laikėsi savo vėlesnėse operos pirmą kartą sutinkama „Skrajojančiame Olande“. Libretą, kaip ir kitoms operoms Vagneris parašė pats. Jis sukūrė legendos motyvais. Veiksmas vyksta Audringoje jūroje ir krante. Pagrindinių herojų išgelbėja tik nesavanaudiška Sentos meilė.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (632 žodžiai)
  • Greta
  • Ričardas Vagneris
    10 - 3 balsai (-ų)
Ričardas Vagneris. (2012 m. Birželio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ricardas-vagneris.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 15:58
×