Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės


Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose. Tikslas ir uždaviniai. Riebalai. Kas tai? Riebalų sudėtis. Riebalų funkcijos. Vartojimas. Pavyzdinis produktų planas. Riebalų rūšys. Baltieji riebalai. Rudieji riebalai. Riebalų svarba. Riebalų svarba žmogui. Išvados. Literatūros šaltiniai.


TIKSLAS Išsiaiškini kas yra riebalai, jų sudėtį, skirstymą, bei poveikį ląstelei. UŽDAVINIAI Apibūdinti kas yra riebalai, iš ko jie sudaryti. Išsiaiškinti į kokias rūšis yra skirstomi riebalai. Sužinoti riebalų funkcijas. Pasidomėti riebalų svarba žmogui.

Energijos šaltinis – riebalai gauti su maistu ir esantys mūsų organizmo atsargose. Energijos atsargos (rezervai) – specialios grupės ląstelių funkcija yra riebalų saugojimas. Gyvybiškai svarbių organų apsauga – išlaiko pastovią temperatūrą, galūnes bei sąnarius saugo nuo išorinių spaudimų, taip pat saugo ir vidinius organus nuo sutrenkimų. Riebaluose tirpių vitaminų pernešėjai – tai A, D, E ir K vitaminai, kurių be riebalų suvartojamų iš maisto mes negalėtumėme pasisavinti. Sotumo jausmas ir pasitenkinimas maistu – riebalai gerina maisto kvapą ir skonį.

Riebalai užtikrina tinkamą nervų bei smegenų funkcionavimą; Riebalai būtini tinkamai odos bei kitų audinių būklei; Riebalai formuoja lytinius hormonus.

Riebi mėsa, pieno produktai, kokosų bei palmių aliejus.

Avokadai, čija sėklos, riebi žuvis, alyvuogių aliejus, sėklos.

Greitas maistas, spurgos, miltiniai patiekalai, alejuje virtas maistas, užkandžiai.

  • MS PowerPoint 1207 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (1199 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modesta
  • Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose skaidrės. (2018 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/riebalai-ir-ju-reiksme-lasteles-strukturose-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 08:05
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo