Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose


Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose. Tikslas. Uždaviniai. Kas yra riebalai. Riebalų sudėtis. Riebalų rūšys. Pagal kilmę riebalai yra skirstomi į. Pagal fizikines savybes riebalai skirstomi į. Pagal juose vyraujančias riebalų rūgštis riebalai skirstomi į. Riebalai taip pat dar yra skirstomi į. Riebalų funkcijos ląstelės struktūrose. Energijos šaltinis. Atsarginė maisto medžiaga. Apsauginė funkcija. Struktūrinė funkcija. Fosflipidai. Cholesterolis. Smegenų sudedamoji dalis. Riebalų svarba žmogui. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Sužinoti, kas yra riebalai ir kokia yra riebalų reikšmė ląstelėse.

Apibūdinti, kas yra riebalai, kokia jų sudėtis; Išsiaiškinti, kokios yra riebalų rūšys; Sužinoti, kokios yra riebalų funkcijos ląstelės struktūrose; Sužinoti, kokia yra riebalų svarba žmogui.

Augalinius Gyvūninius (šių riebalų konsistensija gali būti kieta, aliejinė bei panaši į vašką).

Sočiuosiuose riebaluose vyrauja sočiosios riebalų rūgštys. Šie riebalai dažniausiai būna gyvūninės kilmės, tačiau kokoso riešutų aliejus taip pat priskiriamas šiai grupei, kadangi jo sudėtyje daugiausia vyrauja sočiosios riebalų rūgštys.

Nesočiuosiuose riebaluose vyrauja nesočiosios riebalų rūgštys. Tokie riebalai dažniausiai būna augalinės kilmės.

Rudieji riebalai - pagrindinė šių riebalų savybė yra šilumos gamyba. Rudųjų riebalų turi naujagimiai, bei gyvūnai, kurie miega žiemos miegu.

Ląstelės struktūrinę funkciją atlieka dvi riebalų grupei priklausančios medžiagos: Fosfolipidai Cholesterolis.

Riebalai įeina į geltonųjų kaulų čiulpų sudėtį; Riebalų rūgščių vitaminai naudingi žmogaus organizmui.

Jau 1920 m. mokslininkai pastebėjo, kad riebalų rūgštys, kurios vadinamos esminėmis arba būtinosiomis riebalų rūgštimis, turi didelį poveikį žmogaus organizmui. Pagrindinis riebalų rūgščių omega–3 šaltinis yra žuvų taukai. Omega–3 riebalų rūgštys turi didelį poveikį imuninėms reakcijoms, trombocitams, lygiųjų raumenų, endotelio, kepenų ląstelėms, adipocitams, reguliuoja daugelio skirtingų ląstelių augimą.

Taigi, riebalai yra esminiai nutrientai, sudaryti iš riebalų rūgščių ir glicerolio; Riebai yra augaliniai, gynūniniai, kietieji, skystieji, sotieji, nesotieji, trans-riebalai, rudieji ir baltieji; Riebalai atlieka 5 gyvybiškai svarbias funkcijas lastelės struktūroje - energijos šaltinio, maisto atsargų, apsauginę, struktūrinę bei yra smegenų sudedamoji dalis; Žmogaus organizme riebalai užpildo ilgųjų kaulų ertmę bei yra naudingi vitaminai.

  • MS PowerPoint 1627 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (1068 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose
    10 - 2 balsai (-ų)
Riebalai ir jų reikšmė ląstelės struktūrose . (2017 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/riebalai-ir-ju-reiksme-lasteles-strukturose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 09:25
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo