Riebalų rugščių biologinė svarba ir tyrimo metodai


Riebalų gavimas. Riebalai vikipedija. Riebalai chemija vikipedija. Riebalu tyrimas biologija. Rūgščių svarba. Riebalu rugsciu metodai.

Įvadas. Riebalų rugštys. Nesočiosios riebalų rūgštys. Sočiosios riebalų rūgštys. Trans-riebalų rūgštys. Riebalų rūgščių tyrimo metodai. Riebalų ekstrakcija ir riebalų rūgščių metilo esterių gavimas. Riebalų rūgščių metilo esterių dujinė chromatografija. Biologinė svarba. Išvados. Literatura.

Žmogaus organizmas yra viena iš sudėtingiausių biosistemų, kurioje nuolat vyksta chemines reakcijos. Vienos iš svarbiausių elementų dalyvaujančių daugelyje cheminių reakcijų yra riebalų rūgštys. Žmogaus organizme yra kelių tipų riebalų rūgščių. Jos atlieka įvairias funkcijas daugelyje metabolinių procesų. Riebalų rūgštys randamos daugumoje gyvų organizmų ląstelėse, kaip augaliniuose taip ir gyvuliniuose. Svarbu tai, kad skirtingos riebalų rūgštys gali pasižymėti visai skirtingu veikimu. Taigi butu aktualu išanalizuoti kokios būna riebalų rūgščių rūšys ir kokia jų biologine svarba, kokias funkcijas jos atlieka ( http://lt.wikipedia.org/wiki/Biochemija).

Tikslas – išnagrinėti literatūrą apie riebalų rūgštys, jų biologine svarbą ir tyrimo metodus.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1697 žodžiai)
  • Nadia
  • Riebalų rugščių biologinė svarba ir tyrimo metodai
    10 - 3 balsai (-ų)
Riebalų rugščių biologinė svarba ir tyrimo metodai. (2013 m. Sausio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/riebalu-rugsciu-biologine-svarba-ir-tyrimo-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 19:44
×