Riebios ir mišrios odos kosmetinė priežiūra


Jaunatviniai spuogai acne vulgaris. Pagrindinės seborėjos priežastys Paveldimumas. Azelaininė rūgštis –. Glikolinė rūgštis –. Salicilinė rūgštis –. Jaunatvinių spuogų gydymas ir kosmetinė priežiūra. Grupės pacientų , kurie negali. Riebios odos kosmetinės priežiūros programa.


7. RIEBIOS IR MIŠRIOS ODOS KOSMETINĖS PRIEŽIŪROS YPATUMAI: RIEBIOS ODOS ANALIZĖ, JOS FUNKCIJŲ ĮVERTINIMAS. KOSMETINĖS PRIEŽIŪROS PLANAS. KOSMETINIŲ PROCEDŪRŲ ATLIKIMO TECHNIKA.

Riebios odos priežastis – sutrikusi riebalinių liaukų funkcija. Skiriamos dvi klinikinės seborėjos formos:

Neretai riebi seborėja pereina į sausą ir atvirkščiai, o kartais jos gali būti kartu – ant galvos odos – riebi seborėja, o ant veido – sausa, arba atvirkščiai.

Riebalinių liaukų veiklą reguliuoja humoraliniai ir neurogeniniai mechanizmai, didžiąja dalimi vegetatyvinė nervų sistema.

Jaunatviniai spuogai (acne vulgaris) – dažniausiai pasitaikanti riebios odos liga, kuri paprastai pasitaiko brendimo laikotarpiu.

Riebalinių liaukų infekcija Propionbakterijomis (po to prisideda ir kiti mikroorganizmai)

Paveldimumas: odoje esantis didelis kiekis stambių, išsišakojusių, aktyviai gaminančių odos riebalus liaukų.

Hormoniniai faktoriai: androgenai stimuliuoja odos riebalų sekreciją, įtakoja riebalinių liaukų ląstelių diferencijaciją ir dalijimąsį. Testosteronas, kuris cirkuliuoja kraujyje, neįtakoja riebalinių liaukų funkcijos. Riebalinių liaukų funkciją aktyvuoja dihidrotestosteronas (DHT) į kurį virsta testosteronas, veikiant fermentui 5-alfa-reduktazė. Tai vyksta tiek moterų tiek vyrų odoje, bei vyrų prostatoje. Jeigu blokuoti testosterono virtimą į dihidrotestosteroną, tai riebalinės liaukos funkcionuos normaliai ir esant padidėjusiam testosterono kiekiui kraujyje.

Reikia turėti galvoje, kad turi reikšmę ne tik hormonai , kurie cirkuliuoja kraujyje, bet ir hormonai, kurie susidaro pačioje riebalinėje liaukoje. Todėl padidėjęs odos riebumas gali būti ne tik brendimo laikotarpiu ir esant endokrininėms patologijoms, bet ir esant padidėjusiam aktyvumui fermentų, kurie dalyvauja androgenų sintezėje pačioje riebalinėje liaukoje.

  • Kosmetologija Aprašymas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1200 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Riebios ir mišrios odos kosmetinė priežiūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Riebios ir mišrios odos kosmetinė priežiūra. (2017 m. Birželio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/riebios-ir-misrios-odos-kosmetine-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:40
×