Rimta literatūra žmogų keičia, populiarioji – jį migdo, skatina dvasinio sotumo bei ramybės jausmą


Kaip literatura keicia zmogu. Ar populiarioji literatura praturtina zmogu. Rimta literatūra keičia žmogų.

Lietuvių esė. Literatūrologas Regimantas Tamošaitis teigia „Rimta literatūra žmogų keičia, populiarioji – jį migdo, skatina dvasinio sotumo bei ramybės jausmą. “ Paaiškinkite, kaip suprantate šią mintį, ir pagrįskite savo požiūrį.


Nesvarbu, kur žmonės gyventų ir ką veiktų,- juos nuolat supa literatūros pasaulis ir jis vienokiu ar kitokiu tikslu visiems reikalingas. Dažnai žmonės skaito knygas, nes jiems reikia susirasti ir išmokti daug informacijos, skirtos mokslui ar profesijai. Tačiau žmonės skaito ir laisvalaikiu. Skaityti moka visi, tačiau ar visi geba skaitymą paversti dvasiniu lobiu, priklauso tik nuo paties skaitytojo, jo išprusimo, gyvenimo patirties ir ypač nuo literatūros, kurią jis skaito. Kaip žinia, pasaulio knygų lentynose egzistuoja dvi knygų rūšys – populiarioji ir rimtoji. Šie du skirtingi literatūros pavadinimai savyje turi ir skirtingas galias. Žymus lietuvių literatūrologas Regimantas Tamošaitis teigė: „Rimta literatūra žmogų keičia, populiarioji – jį migdo, skatina dvasinio sotumo bei ramybės jausmą.“ Turbūt niekas nedrįstų paprieštarauti šiai minčiai, tačiau kažkodėl, be rimtos literatūros, žmonės labai dažnai ( o gal net dažniau) renkasi banalią populiariąją literatūrą.

  • Lietuvių kalba Esė
  • 2014 m.
  • Ani
  • 4 puslapiai (2042 žodžiai)
  • Lietuvių esė
  • Microsoft Word 11 KB
  • Rimta literatūra žmogų keičia, populiarioji – jį migdo, skatina dvasinio sotumo bei ramybės jausmą
    10 - 2 balsai (-ų)
Rimta literatūra žmogų keičia, populiarioji – jį migdo, skatina dvasinio sotumo bei ramybės jausmą. (2014 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/rimta-literatura-zmogu-keicia-populiarioji--ji-migdo-skatina-dvasinio-sotumo-bei-ramybes-jausma.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:58