Rinka, jos funkcijos ir formos


Rinkos funkcijos ir formos. Ekonomikos teorija ir jos funkcijos. Kas tirineja rinkas. Rinkos formos. Rinkos formos tipai. Rinka jos samprata ir funkcijos. Rinkos formos lietuvoje. Rinka ir funkcijos. Rinkos ekonomikos funkcijos. Rinkos ekonomikos formos.

Įžanga. Makroekonomikos ir mikroekonomikos samprata. Svarbiausios makroekonomikos ir mikroekonomikos problemos. Rinka, jos funkcijos ir formos. Rinkų tipai. Paklausa ir pasiūla. Pusiausvyra rinkoje. Literatūra:. Ekonomikos teoriją sudaro ekonomikos teiginiai. Jie suformuoti naudojant ekonomikos kategorijas. Kategorijų sąryšiai nustatomi įvairiais metodais: indukcijos, dedukcijos, analizės, sintezės ir pan.

Kas tai yra ekonomika? Visų pirma tai mokslas, kaip paskirstyti turimus ribotus išteklius, norint patenkinti alternatyvius, konkuruojančius žmonių poreikius. Antra tai mokslas apie tai, kaip žmonės įsigyja būtiniausius materialinius daiktus bei patogumus ir su kokiomis problemomis jie susiduria tai darydami, be to, mokslas, kaip mažinti šias problemas. Ekonomikos problema – būtinybė rinktis, nes mūsų ištekliai yra ryboti, o poreikiai – beribiai.

Ekonomikos teoriją sudaro ekonomikos teiginiai. Taip gaunami ekonomikos principai, dėsniai, kriterij kad būtų patogiau, ekonomistai tyrinėja individų, šeimų arba verslininkų priimamus sprendimus, sąlyginai atskirdami juos nuo visos šalies mastu priimamų sprendimų. Kiekvienai tyrimų sričiai jie sukuria net atskirus pavadinimus – mikroekonomika ir makroekonomika. Makroekonomika tiria ekonomiką kaip visumą šalies arba šalių grupės mastu. Tuo tarpu mikroekonomika nagrinėja tuos ekonomikos dalyvius, kurie savarankiškai priima sprendimus. Mikroekonomikai yra svarbūs tokie savaveiksmiai ūkio dalyviai, kaip pirkėjas ir vartotojas, pardavėjas ar gamintojas, firmos savininkas ar kitas jos darbuotojas.

Makroekonomika atsako į klausimus, kurių dėka galima susidaryti ūkio bendrąjį vaizdą . Kaip staigiai kinta bendroji šalies gamybos apimtis? Kaip greitai kyla vidutinis kainų lygis? Koks didelis ar mažas yra nedarbo lygis? Kaip pasikeitė šalie pajamos? Makroekonomika stengiasi paaiškinti bendrąsias šalies ekonomikos problemas, tokias kaip nedarbas, skurdas, infliacija, reikalinga pinigų masė, vartojimas, taupymas, ekonomikos stabilumas bei ilgalaikis jos augimas.

Mikroekonomika tiria pavienių žmonių, šeimų ir verslo dalyvių pasirinkimus. Kiek turėtu kainuoti bilietas į koncertą? Kokius atlyginimus turėtu gauti individualių įmonių darekonomika nesivysto vienodai, kartais ją sukrečia krizės, jas gali sukelti įvairios priežastys. Atsižvelgiant į jas ciklai gali būti. Sezoniniai. Politiniai. Statybos darbų trukmės. Ilgųjų bangų(susiję su kokybiniais technologijos pokyčiais). Verslo. Visas ciklas susideda iš keturių fazių. Krizė. Depresija. Pagyvėjimas. Pakilimas. Nedarbas ir infliacija yra didžiausios makroekonomikos problemos, nes nedarbo būvimas ekonomine prasme reiškia negrąžinamą svarbiausio- visuomenės ištekliaus praradimą, be to nedarbas sukelia rimtas socialines problemas. Infliacija reiškimigracinis nedarbas yra laikinas nedarbas, kurį sąlygoja ekonomikos pokyčiai, dinamiškumas. Jo priežastys įvairios, pvz.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1814 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rinka, jos funkcijos ir formos
    10 - 2 balsai (-ų)
Rinka, jos funkcijos ir formos. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinka-jos-funkcijos-ir-formos.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 23:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo