Rinka konspektas


Rinka - tai erdvė, kurioje vyksta prekių ir paslaugų mainai, prekybiniai ryšiai, tarp pardavėjų ir pirkėjų, o pastarųjų sprendimai formuoja pasiūlą ir paklausą bei jų tarpusavio priklausomybę. Šiuolaikinėje visuomenėje rinka - ištisas kompleksas specializuotų rinkų - nuo fondų biržos iki apmokėjimo kirpėjui - apima visus veiksmus, atliekamus keičiant prekes ar paslaugas ir pinigus.

šiuolaikinėje visuomenėje rinka - ištisas kompleksas specializuotų rinkų - nuo fondų biržos iki apmokėjimo kirpėjui - apima visus veiksmus, atliekamus keičiant prekes ar paslaugas ir pinigus.

Rinka, būdama tarp verslo įmonių, gaminančių įvairias prekes ar teikiančių paslaugas, ir vartotojų, užtikrina pagrindinį ekonomikos klausimų:ką gaminti,kaip gaminti ir kam gaminti - sprendimą. Taip pat padeda tenkinti žmonių poreikius.

Terminas rinka pirmiausiai reiškė vietą, kurioje prekės būdavo perkamos ir parduodamos. Tačiau rinka yra suprantama ne kaip turgavietė, o kaip sudėtingas ekonomionis reiškinys, kuris apima visus ekonominius ryšius tarp pirkėjų ir pardavėjų bei įvairias organizacijas, kurios padeda prekės pirkėjui ir pardavėjui susisiekti vienam su kitu. Rinka - tai sudėtingas mechanizmas, koordinuojantis ekonomikos subjektų veiklą.

Rinkos ekonomikoje pradinis pasiskirstymas nustatomas kartu su gamyba. Kaip tik šis faktorius yra rinkos stiprybės, bet tarinka yra mainų institucija, kuri tarnauja visuomenei, organizuodama ekonominę veiklą. Gerai veikiančios rinkos jėga yra sprendimų priėmimo ir mainų procesas, kur nereikalingas joks pagrindinis planuotojas, kuris paskirstytų išteklius. Kainos paskirsto išteklius tiems, kurie juos daugiausiai įvertina, ir tokiu būdu pasiekiama tai, kas geriausia visuomenei kaip kolektyvui.

Rinkos sistema laikoma sėkminga, kai konkurencinių rinkų aibė veiksmingai paskirsto išteklius. Veiksmingumas toks, kai neįmanoma paskirstyti išteklių taip, kad vienam asmeniui būtų geriau, nesuteikiant kitam blogybės. Jei vartotojai ir gamintojai elgiasi racionaliai, siekdami maksimizuoti savo privačią naudą, aibė rinkų, kada kiekvienas asmuo gali apsikeisti visomis prekėmis su kitais asmenimis, garantuos socialiai optimalų išteklių pasiskirstymą. (aplinkos ekonomika).

Rinkoje pirkėjas sprendžia, kiek jis nori ir gali mokėti už prekę ar paslaugą,priklausomai nuo jos naudingumo,o pardavėjas - už kokią kainą jam apsimoka gaminti ir papirkėjai - tai vartotojai, perkantys prekes ir paslaugas, bei firmos, perkančios ekonominius išteklius.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (722 žodžiai)
  • Rinka konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rinka konspektas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinka-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:14
×