Rinkimai ir demokratija


Politologijos aprašymas. Rinkimai ir demokratija. Rinkimų teisės ir cenzai.


Rinkimai – tai svarbiausia piliečių dalyvavimo valstybės valdyme forma ir demokratijos išraiška. Nors ir ne visi rinkimai reiškia demokratiją. Rinkimai Lietuvoje būna ketveri : Lietuvos Respublikos Seimo, Prezidento savivaldybių tarybų ir į Europos arlamentą. LR Seimo rinkimai būna eiliniai ir pirmalaikiai. Eiliniai Seimo rinkimai rengiami ne anksčiau kaip prieš du mėnesius ir ne vėliau kaip prieš mėnesį iki pasibaigiant Seimo narių įgaliojimams.

Rinkimų teisė – tai būtinas demokratinės valstybės bei atviros pilietinės visuomenės elementas. Taigi rinkimų teisės nustato, kad piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį tiek tiesiogiai, tiek per demokratiškai išrinktus atstovus. Ji apima rinkimų teisę, teisę inicijuoti referendumą, piliečių įstatymų iniciatyvos teisę, peticijų teisę, teisę kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą ir juos apskųsti.

Rinkimai ir demokratija. (2014 m. Gegužės 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/rinkimai-ir-demokratija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 11:06