Rinkimų kampanijos politika


Įvadas. Politiniai rinkimai. Politinių rinkimų istorija. Politinių rinkimų struktūra. Politinės rinkiminės kampanijos struktūra. Žiniasklaidos vaidmuo politinėje rinkiminėje kampanijoje. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo tikslas – aptarti politinių rinkimų, kaip proceso, atsiradimą, ypatumus bei jų reikšmę šiuolaikinėje visuomenėje. Nusistačiusi darbo akcentus, pasirinkau Lietuvoje vykstančių rinkimų analizę, vykdomų rinkiminių kampanijų pavydžius.

Rinkimai yra vienas iš svarbiausių demokratinės valstybės bruožų, kurių metu visi piliečiai, turintys balsavimo teisę, gali išsirinkti savos šalies valdantįjį elitą. Būtent rinkėjai ir yra ta visuomenės dalis, į kurią orientuojasi kandidatai į valdžios postus. Itin didelį vaidmenį jie skiria savo įvaizdžio formavimui: išvaizdai, kalbai, biografijos faktams, savo darbų viešinimui, programos sudarymui, kitaip tariant, reklamai.

Rinkimai yra tarsi žaidimas, kurio esminė siekiamybė – užimti aukščiausius postus valdžioje. Dažniausiai šie postai tenka politinių partijų lyderiams, kuriems skiriamas pats didžiausias dėmesys rinkimų metu, pagal kuriuos yra sprendžiamas politinės partijos autoritetas.

Kandidatai, dalyvaujantys rinkimuose, pergalės siekia apeliuodami į rinkėjus pagal pačias opiausias jiems problemas. Jei šalyje vyrauja didelis nusikalstamumas, nedarbas, emigracija, tai kandidatai į valstybės valdymo organus paliečia būtent šias problemas, jie pagal jas kuria rinkimines programas, sako kalbas susitikimų su rinkėjais metu, jie siekia tapti elektorato neatsiejama dalimi, kitaip tariant, „savais“. Svarbiausia yra ne tiesa, apie kurią kalbėti būtina, o teisingumas. Kandidatai būtent to ir siekia: būti teisingais, įtaigiai kalbėti ir tinkamai sužaisti rinkėjų mąstymu.

Itin svarbų vaidmenį rinkiminės kampanijos metu atlieka reklama. Jos reikia ne per daug ir ne per mažai. Kuo daugiau reklamos, kuo daugiau kandidatas kalba apie save, tuo labiau jis piktina elektoratą, ir jis rinkimų metu balsuoja visai už kitą kandidatą.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2676 žodžiai)
  • Vaida
  • Rinkimų kampanijos politika
    10 - 2 balsai (-ų)
Rinkimų kampanijos politika. (2015 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinkimu-kampanijos-politika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 08:09
×