Rinkimų teisė ir jos interpretacija Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurispridencijoje


Rinkimų teisė ir jos interpretacija Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurispridencijoje. Lietuvos Respublikos Konstitucija reglamentuoja. Darbo objektas - rinkimų teisė ir jos interpretacija Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurispridencijoje. Rinkimų teisė. Šiuolaikinėse demokratinėse valstybėse rinkimai suprantami kaip tautos valios išreiškimo forma. Rinkimų teisės principai. Šiandien demokratija yra nepasiekiama be rinkimų. Penki pagrindiniai principai, atspindintys Europos istorinį paveldą. Taigi, rinkimai turi būti organizuojami ir vykdomi vadovaujantis visuotinių. Išvados. Taikant įvairius rinkimų teisės principų įgyvendinimo apribojimus.

Šiandien demokratija yra nepasiekiama be rinkimų, kurie privalo būti rengiami remiantis tam tikrais pagrindiniais principais. Šie principai yra įtvirtinti įvairios juridinės galios teisės aktuose, bet dažniausiai valstybių konstitucijose. Tai pabrėžia rinkimų principų (taip pat ir pačių rinkimų) svarbą demokratinių valstybių politiniame, taip pat ir teisiniame gyvenime.

1. Demokratinėse valstybėse rinkimai suprantami kaip tautos valios išreiškimo forma, tautos suvereniteto kaip svarbiausios konstitucinės vertybės realizavimo būdas, todėl rinkimų proceso organizavimas ir vykdymas privalo remtis tam tikrais konstitucinės teisės principais, kad jie būtų laikomi demokratiškais ir legitimuojančiais valstybinės valdžios institucijas. 2. Demokratija yra nepasiekiama be rinkimų, kurie privalo būti rengiami remiantis tam tikrais pagrindiniais principais. Visuotinė rinkimų teisė, lygi rinkimų teisė, laisvi rinkimai, rinkimų slaptumas ir tiesioginė rinkimų teisė – principai, dažniausiai įtvirtinti valstybių konstitucijose, kas pabrėžia rinkimų principų svarbą demokratinių valstybių politiniame, taip pat ir teisiniame gyvenime. Tinkamas rinkimų teisės principų ir jų turinio atskleidimas bei reglamentavimas teisės aktuose sumažina riziką, kad jie bus netinkamai interpretuojami ir taikomi.

3. Taikant įvairius rinkimų teisės principų įgyvendinimo apribojimus, valstybės naudojasi diskrecijos teise, tačiau visi apribojimai turi būti proporcingi. Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymuose yra įtvirtinti minimalūs visuotinės rinkimų teisės apribojimai: amžius, pilietybė, veiksnumas, pilietinių ir politinių teisių turėjimas.

  • MS PowerPoint 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (629 žodžiai)
  • Universitetas
  • Remigijus
  • Rinkimų teisė ir jos interpretacija Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurispridencijoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Rinkimų teisė ir jos interpretacija Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo jurispridencijoje. (2015 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinkimu-teise-ir-jos-interpretacija-lietuvos-respublikos-konstitucinio-teismo-jurispridencijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:53
×