Rinkmenos ir aplankai


Bylos ir aplankai. Rinkmenu tipai. Bylos ir aplankai.. Byla rinkmena. Bylų ir aplankų tvarkymas windows commander. Aplanku vardo ilgis. Aplankų (bylų) vardų rašymo taisyklės. Aplankai ir rinkmenos. Rinkmena, aplankas. Aplankai referatams.

Informatikos konspektas. Kompiuterio informacijai tvarkyti sugalvota tam tikra sistema. Bet kurie duomenys (tarp jų ir programos) surašomi į rinkmeną (angl. K. File; vartojami ir lietuviški terminal failas, byla), rinkmenos dedamos į aplankus. Pastarieji vėl gali būti sudėti į kitus aplankus ir t. T. Panašiai bibliotekoje laikomos knygos. Rinkmena vadinarnas bet koks kompiuterinis informacijos rinkiin. S, turintis savo pavadinimą. Pirmieji trys rinkmenų tipai (tekslo, vaizdo ir garso) kartu sudaro įvairialypę terpę (angl. K. Multimedia). Kreipiantis į rinkmeną nurodomas jos vardas. Visą bylos vardą sudaro bylos vardas ir prievardis (priesaga, plėtinys: angl. K. Extension), atskirtų taskų, pvz. : jonas. Bmp. Failo vardą reikia parinkti tokį, kad jis maksimaliai atspindėtų dokumento turinį. Programa su kuria rengiama byla, paprastai pati pasiūlo reikiamą prievardį.


K. Pastarieji vėl gali būti sudėti į kitus aplankus. Panašiai bibliotekoje laikomos knygos.

Rinkmena vadinarnas bet koks kompiuterinis informacijos rinkiin. S, turintis savo pavpirmieji trys rinkmenų tipai (tekslo, vaizdo ir garso) kartu sudaro įvairialypę terpę (angl. K. Multimedia).

Kreipiantis į rinkmeną nurodomas jos vardas. K. Extension), atskirtų taskų, pvz. : jonas. Bmp. Didžiosios ir mažosios raidės bylų varduose paprastai laikomos sutampančiomis, pvz. : niekosau. Pas ir niekosau. Pas vardai yra vienodi. Kai kurios programos (pvz. ; norton commander) visus bylų vardus ekrane rodo mažosiomis raidėmis, o katalogų vardus - didžiosiomis. Iki windows 95 rinkmenos vardo ilgis buvo ribojamas vardo ir papildomais rinkmenos prievardžio simbolais. Pradedant windows 95, rinkmenos vardo ilgis neturi viršyti 255 simbolių. Varde negalima vartoti kai kurių simbolių: \ /:*? <|. Lietuviškas raides failo vardo užrašymui patartina nenaudoti.

Bylos sudedamos į aplankus (angl. K. Folders, nuo windows 95), anksčiau į katalogus (angl. K. Directories). Katalogų ir aplankų sąvokos dažnai vartoį aplanką gali būti dedamos ne tik bylos, bet ir kiti aplankai drauge su bylomis. Taip sukuriama hierarchine (daugiapakope) struktūra, kuri vadinama medžiu. Rašant aplankų vardus patartina laikytis tų pačių taisyklių, kaip rašant bylų vardus. Aplankas, iš kurio išauga medis, vadinamas pagrindiniu aplanku (angl. K. Currenbylų vardai aplankų sistema vienareikšmiškai nustato, kur kokia informacija saugoma, o kreipinys į bylą nurodant kelią, suprantamas tiek žmogui, tiek kompiuteriui.

Byloms ir aplankams tvarkyti yra nemažai programų. Drauge su os windows dažnai pateikiama my computer ir windows explorer. Abi programos gali įvairiai rodyti bylas ir aplankus: piktogramomis, mažesnėmis ir didesnėmis, sąrašais, detaliai• lange atsiras naujo aplanko piktograma su užrašu new folder - vietoj šių žodžių įrašykite norimą aplanko vardą ir paspauskite įvesties klavišą.

Rinkmenos ir aplankai. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/rinkmenos-ir-aplankai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:49