Rinkodaros kompleksas referatas


Rinkodaros kompleksas referatas Įvadas. Dėstymas. Paskirstymo kanalų pavyzdžiai. Išvada. Literatūra.


Anot literatūrinių šaltinių, rinkodaros mokslo ypatybės ir metodai buvo pradėti naudoti jau XIX amžiuje. Rinkodaros mokslas susiformavo, kai kompanijos pradėjo suprasti, kad vienos iš sėkmingiausių organizacijos aspektų yra klientas. Vienas iš pagrindinių rinkodaros tikslų yra rūpintis klientais, atsižvelgti į jų poreikius bei norus. Be abejo, taikant šiuos rinkodaros tikslus, vienas iš pagrindinių kiekvienos kompanijos tikslų yra įgyti pelno bei laimėti dalį rinkos (Stankevičiūtė, Urbanskienė, 2008, p. 5). Kitaip tariant, rinkodara yra vienas iš socialinių ir vadybos procesų, kurie orientuojasi į vartotojų sampratą, jų patenkinimą sukuriant, parduodant gerą prekę ar paslaugą, kuri būtų tokios kainos, kad motyvuotų ją (prekę arba paslaugą) pirkti (Viederytė, 2007, p. 13). Šiame referate apžvelgsiu rinkodaros kompleksą: a) prekė; b) kaina; c) vieta; d) pateikimas. Šis apibrėžimas kitaip dar yra vadinamas 4 P (ang. product, price, place, promotion) (Viederytė, 2007, p. 13).

Pradėkime nagrinėti rinkodaros kompleksą nuo prekės. Rinkodaroje prekės yra skirstomos į tris kategorijas: a) prekė pagal sumanymą („gryna prekė“); b) reali prekė („apčiuopiama prekė“); c) prekė su pastiprinimu („išplėsta“ prekė) (Urbanavičius, 1997, p. 60). Prekė pagal sumanymą yra produktas, kurį klientas nusiperka dėl tam tikros prekės naudos, pavyzdžiui, pirkėjas įsigyja lovos čiužinį tam, kad ant jo galėtų miegoti (Urbanavičius, 1997, p. 60). Reali prekė - tai prekė su ypatingais bruožais, pavyzdžiui, lovos čiužinys, pagamintas iš tam tikro pluošto arba pagal tam tikrą formą (Urbanavičius, 1997, p. 61). Prekė su pastiprinimu - tai prekės pardavimas su paslauga ir aptarnavimu, pavyzdžiui, lovos čiužinio pristatymas į namus, lovos čiužinio įpakavimas bei lovos čiužinio garantija (Urbanavičius, 1997, p. 61). Atsižvelgiant į poreikius bei finansinę padėtį, pirkėjas renkasi tokią prekę (prekė pagal sumanymą, reali prekė, prekė su pastiprinimu), kuri patenkintų jo arba jos norus.

  • Marketingas Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1509 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabriele
  • Rinkodaros kompleksas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rinkodaros kompleksas referatas. (2017 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinkodaros-kompleksas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:22
×