Rinkos efektyvumas


Efektyvumas reikšmė. Rinkos efektyvumo formos. Pareto analizė spera. Rinkos efektyvumo kriterijai. Geroves ekonomikos teoremos. Fundamentalios geroves ekonomikos teoremos.

Nematoma konkurencinių rinkų ranka. Gerovės ekonomika ir pareto efektyvumas. Pareto efektyvumas ir individualizmas. Fundamentalios gerovės ekonomikos teoremos. Efektyvumas iš vienos rinkos perspektyvos. Ekonominio efektyvumo analizė. Naudingumo galimybių kreivė. Mainų efektyvumas. Gamybos efektyvumas. Prekių rinkinio efektyvumas.

Daugumoje modernių industrinių ekonomikų, prekių gamyboje ir pasiskirstyme labiausiai remiamasi privačiu, o ne viešuoju sektoriumi.

Vienas iš seniausių teiginių ekonomikos teorijoje yra, kad ši ekonominės organizacijos forma lemia efektyvų išteklių paskirstymą.

Tačiau jei privačios rinkos yra efektyvios, kodėl turėtų būti ekonominis vaidmuo vyriausybei? Kad atsakyti į šį klausimą, reikia tiksliai suprasti ekonominio efektyvumo reikšmę. Tai ir yra šios paskaitos tikslas.

Kai kurios šalys (ar kai kurie jų piliečiai) gerokai pasipelnė iš aktyvių vyriausybių, tačiau kitos šalys, kurių vyriausybės buvo labiau pasyvios, taip pat klestėjo. Taip pat kai kurios šalys su stipria, aktyvia vyriausybe nesuklestėjo, kai jų ištekliai buvo švaistomi karams ar nesėkmingiems viešiems projektams.

Esant šiam iš pirmo žvilgsnio prieštaringam patyrimui, Smith‘as uždavė sau klausimą: ar gali visuomenė užtikrinti, kad tie, kuriems suteikta teisė valdyti, iš tikrųjų siekia viešojo intereso?

  • MS PowerPoint 703 KB
  • 2012 m.
  • 45 puslapiai
  • Universitetas
  • Zilvinas
  • Rinkos efektyvumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Rinkos efektyvumas. (2011 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinkos-efektyvumas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo