Rinkos esmė Rinkos mechanizmo ribotumas


Ekonomikos referatas.

Įvadas. Rinka. Rinkos samprata ir skirstymas. Rinkos struktūros. Rinkos ribotumas. Monopolija. Rinkos ribotumo priežastys. Išvados. Literatūra.


Įmonių ar asmenų sprendimai dėl kainų ir gamybos apimties skiriasi priklausomai nuo to, kokioje šakoje funkcionuoja įmonė ekonomikoje išskirti kiekvieną šaką neįmanoma, nes jų yra ypač daug ir skirtingų, todėl ekonomistai išskiria keletą rinkos modelių arba taip vadinamų rinkos struktūrų. Rinkos struktūra – tai rinkos organizavimo ir konkurencijos charakteristikos, tai yra svarbiausių rinkos požymių visuma apibūdinanti įmonių elgseną. (Rinkos struktūros tipų palyginimas....2015)

Monopolijos susidarymas yra vienas iš svarbiausių rinkos mechanizmo pavyzdžių. Rinkos mechanizmas savaime sukuria monopoliją, kuri mažina visuomeninės gamybos efektyvumą. Esant natūraliai manopolijai, stambi įmonė įgauna rinkos galią, nes tam tikrose veiklos srityse dėl ekonomijos vienos įmonės sąnaudos daug mažesnės nei kelių kokuruojančių įmonių.Valstybė, nustatydama natūraliam monopolininkui paslaugų kiekį, paslaugų vertės išraiška kitų prekių vertės atžvilgiu, yra pajėgi apriboti išteklių perskirstymą monopolininko gerovei.

Taigi, kaip jau minėjau rinkos sąvoka reiškia, kad prekės bei paslaugos yra tokios, kad gali vykti mainai tarp prekiaujančiųjų, bei perkančiųjų, be reikalo neribojant jų veiklos. O taip reiškia, kad pirkėjas su pradavėju gali tarpusavyja tartis dėl kainos, bei prekių ar paslaugų kokybės, o pati rinka yra tartum jų tarpininkas. Rinkos mechanizma yra ribotas,todėl kad nuolant veikiame ribotumo sąlygomis, nesugebame tinkamai paskirstyti ribotų išteklių tarp dabarties ir ateities, negali sudaryti tobulos konkurencijos salygų taip pat viena iš svarbiausių rinkos mechanizmo ribotumo priežasčių yra monopolija, kuri savaime savo egzitavimu riboja rinkos mechanizmą, todėl kad ši rinkos struktūra riboja visuomeninės gamybos efektyvumą.

 • Ekonomika Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Lukas
 • 9 puslapiai (1174 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekonomikos referatai
 • Microsoft Word 26 KB
 • Rinkos esmė Rinkos mechanizmo ribotumas
  10 - 8 balsai (-ų)
Rinkos esmė Rinkos mechanizmo ribotumas. (2016 m. Gegužės 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/rinkos-esme-rinkos-mechanizmo-ribotumas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:53