Rinkos monopolinės valdžios įvertinimas ir reguliavimas


Monopolijos valdžios reguliavimas. Rinkos monopolines valdzio ivertinimas. Rinkos monopolinės valdžios įvertinimas.. Monopolija ir jos reguliavimas lietuvoje. Monopoline valdzia. Monopolines imones pasaulio rinkoje. Kuo vadovaujamasi monopolinėje rinkoje. Monopolija lietuvoje referatas. Monopolinės valdžios įvertinimas.. Valdžios vaidmuo rinkoje.

Įvadas. Kodėl atsiranda monopolijos? Lernerio ir herfindalo indeksai. Reguliuojama monopolija bei antimonopolinė politika. Pagrindiniai antimonopoliniai įstatymai. Požiūris į neteisėtą monopolizavimą. Kaip lietuvoje kovojama su monopolijomis? Natūralioji monopolija ir jos veiklos reguliavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuo darbu norime išanalizuoti, kaip yra nustatoma rinkos monopolinė valdžia, bei kokie monopolijos reguliavimo būdai vyrauja pasaulyje ir Lietuvoje. Taigi mūsų nagrinėjamos temos uždaviniai yra šie:

1.Išsiaiškinti monopolijos atsiradimo priežastis ir kokią įtaką jos atsiradimui turi ekonominė politika bei pramonės šakų tarpusavio susitarimai.

2.Išanalizuoti Lernerio ir Herfindalo indeksų, skirtų monopolinės įmonės rinkos galiai ir koncentracijai matuoti, skirtumus.

3.Išsiaiškinti, kaip vykdoma monopolijos kontrolė ir kodėl reikia, jog monopolijos būtų kontroliuojamos bei suprasti, koks vyrauja

4.Susipažinti su pagrindiniais antimonopolinis įstatymais, priimtais pasaulyje ir Lietuvoje, bei suvokti jų tikslus.

5.Išanalizuoti, kaip susidaro natūraliosios monopolijos, kas jas valdo ir kokiais kriterijais vadovaujamasi reguliuojant monopoliją.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 177 KB
  • m.
  • 16 puslapių (4070 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Rinkos monopolinės valdžios įvertinimas ir reguliavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Rinkos monopolinės valdžios įvertinimas ir reguliavimas. (2012 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/rinkos-monopolines-valdzios-ivertinimas-ir-reguliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:44
×